BU GÖRÜNTÜ İNEGÖL’E YAKIŞMIYOR

ÇÖPLÜĞE DÖNDÜLER

BU GÖRÜNTÜ İNEGÖL’E YAKIŞMIYOR

İnegöl’e bağlı Hocaköy, Gülbahçe ve İnayet mahalleleri arasındaki yol kenarları gelişigüzel atılan atıklar ve moloz yığınları nedeniyle adeta çöplüğe döndü.

Mahalle sakinleri yol boyuna çöp atanlara tepki gösterirken, bu kişilerin tespit edilip gerekli cezalara çarptırılmalarını istediler. Özellikle kırsal mahallelerin yol güzergahına gelişi güzel atılan çöp ve molozlar, mahalle halkının tepkisini çekerken, yetkililerden sorunun çözümü noktasında çalışma başlatılması bekleniyor.

Çevre sorunlarının belirtilen bölgenin kaderi olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, bu yerlerin gözden çıkartılmış bölge olmasından şikayetçi olduklarını söylediler. Mahalle yolunun kenarına gelişi güzel atılan çöp ve molozların insan sağlığını da etkilediğini belirten mahalleliler, “Mahallelerin arasındaki yol güzergahları kişi veya kişilerce atıldığını düşündüğümüz çöp ve molozlarla dolu. Çöplerin içinde ne ararsanız mevcut. Araba lastiğinden hurda televizyonlara, yatak yorgandan yastığa kadar yol boyu çöplük olmuş” dediler.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER