BURSA’NIN EN BÜYÜĞÜ; İNEGÖL HEM

İnegöl Halk Eğitim Merkezine (HEM) 5. bilgisayar laboratuarını da kurarak hizmete açtıklarını ifade eden HEM Müdür Burhanettin Özdemir, İnegöl HEM’in bu konuda Bursa’daki en kapsamlı Halk Eğitim Merkezi olduğunu belirtti.

BURSA’NIN EN BÜYÜĞÜ; İNEGÖL HEM

50 BİN LİRAYA YENİ LABORATUAR

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdür Burhanettin Özdemir, “Halk Eğitim Merkezi için bilişim dönemine girdiğimiz bu yıllarda en çok talep edilen kursların başında bilgisayar ile ilgili kurslar geliyor. Bununla alakalı ihtiyaca cevap vermek için yeni binamızda 2, eski binamızda 2 olmak üzere toplam 4 laboratuar ve 80 bilgisayarla eğitim verip, ihtiyaca cevap veremiyorduk. Bilgisayar laboratuarında bilgisayar kullanım ve operatörlüğü, ön muhasebe, yönetici asistanlığı, tıp sekreterliği, Auto-cad, Solid, web tasarımı, Photoshop gibi kurslarımızı yapmak zorundayız. Çoğu günler yapamadığımız için ileri tarihlere ertelemek zorunda kalıyorduk. Yeni binamızda kurduğumuz yeni laboratuarda 20 bilgisayar ile hizmet vereceğiz. Klimasıyla, büro malzemeleriyle güzel bir laboratuar oluşturduk. Bize 20 bin liralık bir ödenek gelmişti. Cash For Work ve aile birliği destekleriyle toplam 50 bin liraya yeni bir laboratuar kurduk. Şuan kurslarımızı daha güzel, daha nitelikli halde yapacağız. Son laboratuarımız yeni teknolojiye uygun, Corel, Solid ve 3 boyutlu çizim gibi pek çok çizim kursuna hitap edebilecek özelliğe sahip olması açısından da önemli. Bundan sonra çok daha rahat edeceğiz” dedi.

İHTİYACA YETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Bursa genelinde 17 HEM içerisinde 5 bilgisayar laboratuarı olan başka HEM olmadığını belirten Özdemir, “Diğer makine ve ekipman anlamında da hiçbir HEM’de bizdeki makine ekipmanı yok. Biz şuan 60 merkezde giyim ve el sanatları kursu yapabilecek duruma geldik. Günümüzde gençler en çok bilgisayarla ilgili kurslar talep ediyorlar. HEM’ler için bilgisayar laboratuarları olmazsa olmazdır. İmkanlar dahilinde 5’incisini de kurmuş olduk” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER