CERRAH PAZARI AÇILMAYI BEKLİYOR!

CERRAH PAZARI AÇILMAYI BEKLİYOR!

Saadet Partisi Cerrah Mahalle Başkanı Orhan Bektaş, mahallenin sorunlarıyla alakalı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bektaş, yapmış olduğu açıklamada altyapı çalışmaları nedeniyle oluşan toza ve tamamlanmayan Cerrah pazar alanına dikkat çekti.

CERRAH PAZAR ALANI

Saadet Partisi Cerrah Mahalle Başkanı Orhan Bektaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Cerrah’a yeni bir pazar alanı yapılması projesi 2019 Eylül ayında başlamıştı. 2020 Ocak ayında da tamamlandı. Ancak bitmesine rağmen pazar bir türlü açılamadı. Özellikle mahallemizdeki kadın girişimcilerimiz bu pazarda organik ürünler satmayı hedeflemişlerdi. Böylece hem turizm açısından hem de ekonomik olarak mahallemize ve halkımıza büyük bir fırsat olacaktı. Bu sebeple yeni pazaryerinin bir an evvel açılmasını yetkililerden talep ediyoruz.”

ALTYAPI ÇALIŞMASI

“Bugün sizinle paylaşacağımız son gündemimiz ise İnegöl’de yeni başlayan içme suyu alt yapı çalışmaları. Malumunuz olduğu üzere bu çalışmalar Cerrah’tan başladı. Çalışmalar sebebiyle şu an Cerrah yolunda kazı yapıldıktan sonra yolun bir şeridi toprak olarak bırakıldı. Bize söylenen çalışmanın tamamı bitinceye kadar asfalt serilmeyeceği. İçme suyuyla ilgili alt yapı çalışmalarının yapılmasını elbette destekliyoruz. Ancak bir hizmet yapılırken, onun külfetinin de azaltılması gereklidir. Cerrah’ın ve civarındaki 7-8 mahallenin kullandığı bir ana yolda çalışma yapılacağı belliyse önceden kullanılacak yan yolların asfaltlanması gerekirdi. Yine yolun belli aralıklarla araç geçişlerinde oluşan toza karşı sulanmasını da talep ediyoruz. Değerli Cerrah mahallesi sakinlerimiz. Saadet Partisi olarak yapıcı muhalefet anlayışıyla hareket ettiğimizi, sorunlarla birlikte çözüm önerileri de sunmaya gayret ettiğimizi sizlerin de mahallemizdeki sorunların tespiti ve çözüm önerilerinizin dile getirilmesi ile alakalı taleplerinizi bizlere iletebileceğinizi belirtir hepinize sağlıklı huzurlu günler dileriz.”.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER