Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'ya geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'ya geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Temmuz Cumartesi günü, yerli otomobil fabrikasının temelini atmak üzere Bursa'ya geleceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Temmuz cumartesi günü Bursa'ya geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa'ya gelerek Gemlik'te yapılacak olan yerli otomobil fabrikasının temelini atacağı öğrenildi.

18 AYDA TAMAMLANACAK

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun 2022 yılında yollarda olmasını planladığı elektrikli otomobil üretilecek fabrika inşaatının 18 ayda tamamlanması hedefleniyor. Fabrika arazisi için Bursa'nın Gemlik ilçesinde Haralar bölgesinde bulunan askeri arazi tahsis edilmişti.

22 MİLYAR TL YATIRIM

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yeni yatırım olarak inşa edilecek tesisin öngörülen toplam tutarının ise 22 milyar olacağı belirtildi.

Bursa'nın Gemlik ilçesi Haralar bölgesi, limana, serbest bölgeye ve tedarik sanayiye yakın olmasıyla biliniyor. Tesisin kurulacağı alanın, TSK'ya ait 4 milyon metrekarelik arazi olması dolayısıyla tercih edildiği belirtildi. 22 milyar lira ile kurulacak olan yerli otomobil üretim tesisinde ise 4 bin 323 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

"ÇOK YAKINDA" PAYLAŞIMI

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) resmi sosyal medya hesaplarından, yerli otomobile ilişkin görüntülü bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda, "#YeniLigGemlik" etiketiyle, "Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk'un bir sonraki adımı hazır" ifadelerine yer verildi.

Akşam saatlerinde paylaşılan görüntülerde, "Zemin Etütleri, ÇED Raporu, Teşvik Belgesi, İmar İzni, İnşaat Ruhsatı yükleniyor" ifadeleri ve "İnşaat Başlangıç Töreni" için de "Çok yakında" ifadesi görünüyor.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER