DİKKAT! NURİ DOĞRUL CADDESİ KAPATILDI

DİKKAT! NURİ DOĞRUL CADDESİ KAPATILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenecek olan (Belediye Önü) anma programı nedeniyle şuan itibariyle Nuri Doğrul Caddesi trafiğe kapatıldı.

15 TEMMUZ ANMA PROGRAMI

Anma programı bu akşam saat 21.00’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında (Belediye Önü) başlayacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayacak program, daha sonra kuranı kerim tilaveti, protokol konuşmaları, Tarihi İnegöl Mehteri konseri, Dursun Ali Erzincanlı şiir söyleşisi, kum sanatı gösterisi, Mehmet Ercan ve saz ekibi şiir ve konseri ile devam edecek. Program gece yarısı dualar ve salaların okunmasıyla son bulacak.

PANDEMİ KURALLARINA DİKKAT EDİLECEK

Belediye Başkanı Alper Taban, programlar öncesi açıklama yaparak ilçe halkını etkinliklere davet etti. Taban, 15 Temmuz’un bir beka vurgusu olduğuna değinerek; “Demokrasinin kazandığı bir gecedir 15 Temmuz. Fetö’nün hain planının tutmadığı, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin iradesiyle yerle bir olduğu bir gecenin yıldönümüdür. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Her zaman gelecek nesillere aktarılması noktasında da öncü olacağız. Beraberinde bir daha böyle bir hain girişimin yaşanmaması adına bu bilincin ebedi şekilde yerleştirmiş olacağız. Ben başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu olumsuz tablonun bir daha yaşanmaması adına yüce rabbimden kötülere fırsat vermemesini ve bizlere de her zaman uyanık ve diri olmamızı, bir ve beraber olmamızı nasip etmesini diliyorum. Etkinliklerimize tüm ilçe halkımızı davet ediyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Programlarımız sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uygun şekilde yapılacak. Vatandaşlarımızı maske ve hijyen konusunda dikkatli olmaları doğrultusunda da bir kez daha uyarmak istiyorum” diye konuştu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER