Eğitim Bir-Sen İnegöl’de Yetkili Sendika

Eğitim Bir-Sen İnegö

Eğitim Bir-Sen İnegöl’de Yetkili Sendika
Eğitim Bir-Sen İnegö


Eğitim Bir-Sen İnegöl Temsilciliği Başkanı Sinan Aktaş yaptığı açıklamada, her Mayıs ayında yapılan sendika üye sayımı neticesinde, Eğitim Bir-Sen İnegöl Temsilciliğinin 702 üye sayısı ile İnegöl’de yetkiyi aldığını belirterek, bu yetkinin eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Eğitim Bir-Sen’e  yeni katılan üyelere hoş geldiniz diyerek, özveri  ve gayretle çalışan yönetim kurulu üyelerine, okul temsilcilerine ve tüm üyelere teşekkür eden Başkan Sinan Aktaş,  “Almış olduğumuz yetki, sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır. Bu bilinçle bundan sonraki çalışmalarımızda, Milli Eğitim camiası bilmelidir ki, daha kucaklayıcı ve kapsayıcı olacağız. Demokrasinin daha geniş tabanlara yayılması, sivil toplumun güçlenmesiyle gerçekleşir. Eğitim Bir-Sen’in sendikacılık anlayışında sivil toplumun güçlenmesi ana fikirdir. Bu çerçevede sadece Eğitim Bir-Sen’e değil diğer sendikalara üye olan arkadaşlarımızı kutluyor, sivil toplumun güçlenmesi yönünde verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Eğitim Bir-Sen’in, temel insan hakları ilkelerine dayanan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, millet iradesine de, milletin seçtiği idareye de saygı gösterilen, katılımcı demokrasinin yerleştiği, özgür birey ve sivil toplum örgütlerine gerçek anlamda var olma ve düşünce üretip teklifler sunma hak ve imkânlarının hayata geçirildiği, kimsenin ötekileştirilmediği, farklılıkların zenginlik olarak kabul edildiği, ücretlerde ve gelir dağılımında adaletin sağlandığı, demokratik sosyal hukuk devleti olmanın gereği olarak, her vatandaşın devlet imkânlarından eşit şekilde yararlandığı, medeniyet köklerimizde var olan değerleri idrak etmiş daha özgür, daha müreffeh ve daha mutlu insanların yaşadığı daha güçlü, daha zengin Türkiye’yi var etmeyi amaçladığına vurgu yapan Sinan Aktaş,  “İnegöl’de sendikacılık faaliyetlerimizde hiçbir zaman kırıcı ve yıpratıcı olmadık, olmayacağız, sendikacılığı sadece Nisan ve Mayıs ayına sığdırmadık, yılın 12 ayı çalışıyoruz ve çalışacağız. Öğretmen ve memura yakışmayacak, etik olmayan hareketler içinde sendikacılık yapmadık yapmayacağız da. Allah bu mücadelemizde yardımcımız olsun ve bizleri utandırmasın. Yetkimizin öncelikle üyelerimize ve tüm Milli Eğim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2011, 03:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER