ELİT GRUP OKULLARI AVRUPA’DA

ELİT GRUP OKULLARI AVRUPA’DA

Elit Grup Okulları, 2019-2020 eğitim öğretim yılına Erasmus Avrupa projeleri ile başladı. 3 farklı projesi onay alan okul, Avrupalı ortaklarla buluşup çalışmaya başladı.

Türkiye, Romanya, Finlandiya, United Kingdom ülkelerinin ortaklaşa yapacağı proje çalışmasının ilk ayağı İnegöl Elit Grup Ortaokulu'nda gerçekleşti. Global Robots Exchanging Adventure Themes (Küresel Robotlar Yarışıyor) adlı projenin ilk çalıştayı iki gün sürdü. İki yıl sürecek çalışmada 4 farklı ülkenin katılımcı öğretmenleriyle çalışma takvimi gözden geçirilirken, ülkeler kendilerini ve okullarını tanıttılar.

Proje hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bostancı, “İnegöl’de ERASMUS projesi kabul gören tek özel okul olmanın ve ilk buluşmayı başarıyla gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Dünya vatandaşı yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımız dünyanın kendilerinden ibaret olmadığını dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurabileceklerini, dost olabileceklerini, bilginin her dilde paylaşılabileceğini yaşasınlar istiyoruz. Bu tür uluslararası projeler de evrensel insan yetiştirmenin en kestirme yollarından birisi. Ekim ayında Montenegro'dan soydaşlarımızı ağırladık. Çocuklarımız, başka bir ülkenin çocuklarıyla kaynaştılar. Tekrardan Kasım ayının başında yine ERASMUS projemiz olan Nature As Teacher (Öğretmenim Doğa) çalıştayı için Antalya'daydık. Şimdi de 3. projemizi hayata geçirdik. İki yıl sürecek çalışmalarımız süresince hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin ufkunu açmaya vesile oluruz umarım" dedi.

4 ülkenin proje temsilcileriyle birlikte İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ve daha sonra İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'ı ziyaret ettiler. Protokol ziyaretleri sırasında proje hakkında bilgiler verildi. Elit Grup öğretmenleri, öğrencileri ve İnegöl halkına projenin katacağı değerler anlatıldı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı, okul yönetimi ve idarecilerini tebrik ettiler.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER