Emlakçılardan indirim talebi

Emlakçılardan indirim talebi

İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, KDV ve Stopaj vergi oranlarının değişikliğini değerlendirerek tapu işlem harçlarında da yüzde 4’ten yüzde 3’e düşürülmesini talep etti.
31 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2812 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile kira ödemelerinde Katma Değer Verisi ve Stopaj oranları değişti. Yeni düzenlemeye göre 31 Aralık 2020 tarihine kadar iş yeri kiralama hizmetinde yüzde 18 olan KDV yüzde 8’e, yüzde 20 oranında uygulanan gelir vergisi stopaj oranı ise yüzde 10’a düşürüldü.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı şu ifadeleri kullandı;
“Yapılan uygulama için devletimize teşekkür ediyoruz. Fakat bu geçici olarak önümüze sunulmuş bir imkan ve 4 ay sonra ortadan kalkacak. Eğer rakamlar bu şekilde devam ettirilirse doğacak vergi kaçaklarının önüne geçilecektir. Ayrıca tapu işlem harçlarında yüzde 4 olan rakamlarında yüzde 3'e kalıcı olarak çekilmesini talep ediyoruz. İçinde bulunduğumuz bu süreçte iş yerlerinde bulunan esnaflarımıza destek olunması için bu hamlelerin kalıcı olması en doğru olacaktır.”

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER