Esnaftan Çukura Kumla By-Pas

Osmaniye mahallesi Dere sokak üzerinde asfaltta oluşan küçük çukuru Belediyeye bildirmelerine rağmen, 2 haftadır çözüm üretilemeyince, esnaf kendi çözümünü kendi üretti.

Esnaftan Çukura Kumla By-Pas

SORUNA ESNAFTAN ÇÖZÜM

Yaklaşık 2 hafta önce Osmaniye mahallesi Dere sokak üzerinde, asfaltta meydana gelen küçük bir delik birkaç gün içerisinde açılarak derinleşmeye başladı. Hem trafik açısından hem de yayalar açısından sıkıntılara neden olan çukuru belediyeye bildirdiklerini belirten esnaflar, yetkililerin ilgisizliğinden yakındılar. Bazı esnaflar, Bursa  Büyükşehir Belediyesine bağlanmanın İnegöl’e faydadan çok zarar getirdiğini belirterek, “250-300 bin nüfuslu İnegöl’ü neden Büyükşehire bağladılar? Biz kendimize yeterken, şimdi ufak bir asfalt yaması dahi yapılamaz hale geldi” dediler.

BELEDİYE İLGİSİZ

Sokağın tam ortasında oluşan çukur nedeniyle bir kazanın meydana gelebileceğini ifade eden esnaflar, “Sorunu belediyeye ilettik. Yaklaşık 2 haftadır gelen giden olmadı. Biz de bir kaza meydana gelmemesi için dışardan getirdiğimiz kumu çukura dökerek geçici bir çözüm ürettik. Bu kesin bir çözüm değil. Çukur, giderek daha da büyüyüp bir kazaya sebep verebilir. Mahalle sakinleri ve esnaflar olarak ilgililerin bir an önce konuyla ilgilenmelerini istiyoruz” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER