GENÇLER KÜRSÜDE KONUŞTU

16 Nisan´da yapılacak olan referandum çalışmalarına başlayan AK Parti Gençlik Kolları, “Genç kürsü” programını gerçekleştirdi.

GENÇLER KÜRSÜDE KONUŞTU

Sani Konukoğlu konferans salonunda düzenlenen programda Cumhurbaşkanlığı sisteminin tüm detayları sinevizyon yardımı ile görsel olarak gençlere aktarıldı.

Programda konuşan Gençlik Kolları Başkanı Semih Şeherli, ´´Ülkemiz gençlerin enerjisi ile gücü ile büyüklerin tecrübesi ile büyüyor ve büyüyecektir. 16 Nisan´da ülkenin prangalarını sökmek için sandığa gideceğiz. Ülkemiz 16 Nisan´dan sonra hızına ivme katarak koşmaya devam edecektir. Yüklerini üzerinden atarak hedefe hızla ilerleyecektir. Burada biz gençlere çok iş düşüyor. Enerjimiz ile girilmedik sokak bırakmayacağız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacağız. Genç kürsüleri kurmaya devam ederek her maddeyi derinlemesine irdeleyeceğiz. Gelecek gençlerindir bu yüzden biz gençler gelece daha fazla sahip çıkması gerekmektedir. Geçmişte büyüklerimizin yaşamış olduğu acı tecrübelerini bizler yaşamayacağız inşallah. Bu yüzden emin adımlar ile 16 Nisan´a kadar durmadan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacağız, aktaracağız” dedi.

 

KADINLAR BİZİM BAŞ TACIMIZ

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, kadınların toplumun aydınlık yüzü olduğunu belirterek, onlara hak ettiği sevgi ve saygıyı göstermenin herkesin görevi olduğunu söyledi.  Şahin, "Evinde eş ve anne olarak ailenin en önemli parçası olan, iş yaşamında emek harcayan, üreten kadınlarımızın haklarını ödeyemeyiz" dedi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, yaptığı açıklamada, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutladı. Dünya Kadınlar Günü kutlamalarının, emekçi kadınların mücadelesiyle 1800´lü yıllarda başladığını, 1977 yılında ise Birleşmiş Milletlerin kabul etmesiyle resmen kutlanmaya başlandığını hatırlatan Şahin, Türkiye´nin de bu konuda üzerine düşeni yapmak için adımlar attığını kaydetti. 1934 yılında birçok Avrupa ülkesinden çok daha önce kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesiyle Türkiye´nin kadına verdiği değeri, saygıyı ortaya koyduğunu belirten Şahin, AK Parti iktidarı döneminde de özellikle kadına şiddetin engellenmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını hatırlattı.

KADINLAR TOPLUMUN AYDINLIK YÜZÜDÜR

Dünya kadınlar gününü kutlanmasındaki amacın, kadınların sosyal ve sosyal konumlarının güçlendirilmesi, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanması temeline dayandığını dile getiren Şahin, "Onlar çalışma hayatının aydınlık yüzü, emeğin simgesidir" dedi.

Hüseyin Şahin, toplumdaki herkesin kadına gereken değeri, saygıyı ve sevgiyi göstermesi gerektiğini vurgulayarak, yüreğindeki sınırsız sevgiyle çocuklarını yetiştiren, eş olarak aile yapısını sağlam temeller üzerine kuran, çalışma hayatında üretip ter döken kadınların haklarının ödenemeyeceğini dile getirdi. "Kadınlarımızı baş tacı yapmalıyız"  diyen Şahin, kadınların toplumdaki konumlarının daha da güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Şahin, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sevginin, şefkatin, sabrın simgesi kadınlarımızın gününü bir kez daha en içten dileklerimle kutuluyorum. Onlar hem aile, hem çalışma hayatımızın en önemli destekçi, en önemli parçası. Onlar olmadan toplumsal kalkınmayı sağlayamayız. İnsanlık,  kadınlar olmadan medeniyetler kuramaz"

Hüseyin Şahin, önceki gün Ankara´daki yürüyüşe katılmak üzere Bursa´dan hareket eden bir otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamlarını yitiren kadınlara da Allah´tan rahmet diledi. Şahin, hayatını kaybeden kadınların ailelerine ve sevenlerine sabır, yaralılara geçmiş olsun dileğini iletti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER