HAFIZ FERRUH MUŞTUER İNEGÖLLÜLERLE BULUŞTU

HAFIZ FERRUH MUŞTUER İNEGÖLLÜLERLE BULUŞTU

İnegöl Belediyesi’nin ramazan ayı boyunca 8 gece gerçekleştireceği Kuran-ı Kerim tilaveti ve teravih namazı programları, Pazartesi akşamı Yeşil Camide Hafız Ferruh Muştuer’in katılımıyla gerçekleştirildi.

İnegöl Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerife özel etkinlikler kapsamında teravih programlarıyla ilçe halkını buluşturuyor. Geçmiş yıllarda da düzenlenen teravih programları kapsamında; ramazan ayı boyunca 8 farklı camide Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dereceler elde etmiş hafızlar, İnegöllüler için Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirip teravih namazı kıldırıyor.

2015 DÜNYA KURAN-I KERİM OKUMA 1’İNCİSİ

İlk teravih namazının kılındığı 5 Mayıs Pazar akşamı İshakpaşa Camisinde startı verilen teravih programları, 10 Mayıs Cuma akşamı Akhisar Göçmenler Camisinde devam etmişti. Teravih programlarının üçüncüsü Pazartesi akşamı Yeşil Cami ile devam etti. Teravih programı kapsamında 2015 yılı Kuran-ı Kerim okuma yarışması Dünya 1’ncisi Hafız Ferruh Muştuer İnegöllülerle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Alper Taban ile Başkan Yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger, Oğuzhan Uslu ile AK Partili yöneticiler ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu teravih programında, Hafız Ferruh Muştuer Kuran-ı Kerim tilaveti ve seslendirdiği kasidelerle gönülleri mest etti. Teravih namazı sonrası vatandaşlara cami bahçesinde Osmanlı Şerbeti ikramı da yapıldı. Namaz sonrası Başkan Taban, cemaatle birlikte cami bahçesinde oturup çay eşliğinde sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER