HEDEFİMİZ 200 OKUL

Doğa Okulları´nın yeni sahibi Saçaklıoğlu:

HEDEFİMİZ 200 OKUL

Doğa Okulları´nın yeni sahibi Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Saçaklıoğlu, Doğa Okulları´na her yıl 100 milyon dolar, 5 yıl içinde 500 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Okul sayısını da 200´e çıkarmayı hedefleyen Saçaklıoğlu, “5 yıl için 500 milyon dolar yatırımla Türkiye´de eğitim alanında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Sırada ise üniversite var” dedi.

2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulan Türkiye´nin en büyük okul zinciri Doğa Okulları, Metal Yapı Konut şirketiyle faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu´na satılmıştı. Okulların yeni sahibi Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Saçaklıoğlu, şu anda 106 olan okul sayısını 5 yıl içinde 500 milyon dolar yatırım yaparak, 200´e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Saçaklıoğlu, öğrenci ve aileleriyle yüz binlerce kişilik dev bir aileyi bünyelerine kattıklarını belirterek, “Türk eğitim camiasının en büyük okullar zinciri olarak görülen Doğa Okulları, vizyonu ile çağa uygun, modern bir eğitim kurumu olarak yoluna devam edecek. Doğa Okulları, eğitime kazandırdığı özgürlükçü, inovatif, kapsayıcı ve rekabetçi yaklaşımıyla, önemli bir marka olarak görüyoruz” dedi.

Okulların çocuklara, eğitim hayatı boyunca sadece akademik başarı değil, sanat, spor, kültür ile içe içe, içinde yaşadığı topluma sorumluluk duyan, kaliteli bir yaşama sahip, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini anlatan Saçaklıoğlu, “15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişimi eğitimin bir kez daha önemini ortaya koymuştur” açıklamasında bulundu. Cumhuriyetin 100´üncü yıl coşkusuna yakışacak şekilde yatırımlar yapacaklarını söyleyen Ömer Saçaklıoğlu, “Darbe sonrası Türkiye´ye karşı yatırım yapılmaz algısına inat olarak bu satın almayı gerçekleştirdik. Metal Yapı Konut olarak, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yüce Türk halkının dik duruşu ve taviz vermez yaklaşımına millet olarak çok şey borçluyuz. Özellikle bu süreçte bize düşen bu satın almayı gerçekleştirerek, Cumhuriyetin 100´üncü yıl kuruluş yıldönümüne yakışacak çağa uygun modern bir eğitim, öğretim kurumu yapmayı hedefliyoruz” dedi.

ÜNİVERSİTE KURACAĞIZ

Ana sınıfından başlayarak, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi ile güçlü bir akademik yapıya sahip olduklarını vurgulayan Saçaklıoğlu, bünyelerine kuracakları veya başarısı güçlü bir üniversiteyi de katarak yola devam edeceklerini vurguladı. Saçaklıoğlu, “Eğitim modelimizle her zaman fark yaratmaya devam edeceğiz. Güçlü akademik yönümüzle ve 5 yıl içinde yapacağımız 500 milyon dolar yatırımla, okul sayısını 200´e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ayrıca kurulacak veya satın alınacak üniversite ile yola daha güçlü devam etmek istiyoruz. Doğa Okulları, İngilizce dil eğitimi dışında mutlaka ikinci dil eğitimi ile dikkat çeken bir eğitim sürecini hayata geçirecek. Öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimizle büyük bir aile olmanın sorumluluğu içinde, eğitim ve öğretim kalitemizi sürekli yükselterek, ülkemizin gurur duyacağı öğrencileri yetiştireceğiz” dedi.

OKULLARIN SAHİBİ BENİM

Okulları satın almasıyla birlikte algı operasyonuna maruz kaldıklarını belirten Saçaklıoğlu, şu açıklamayı yaptı: “Yüzde 100´ü tarafımdan satın alınan okullarla ilgili, internet sitelerinde haberler yapılarak bir algı operasyonu yürütmeye çalışanlar var. Bu vesile ile bir kez daha belirtiyorum, okulların yüzde 100 sahibi benim. Gelecek hiçbir iç ve dış ortaklığa da kapalıyız. Metal Yapı Konut, satın alma operasyonunu tek başına gerçekleştirecek güçlü bir ekonomik yapıya sahiptir. Yaptırılan haberler, maalesef birilerine hizmet ediyor. Öğrenci ve velilerimize rahat olmalarını okullarımızla ilgili herhangi bir hukuki sürecin yürümediğini duyurur, okullarımızın planlanan tarihte açılacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER