İNDAK’TAN ARAMA ÇALIŞMALARINDA DESTEK

İNDAK’TAN ARAMA ÇALIŞMALARINDA DESTEK

Geçtiğimiz Pazar günü Kestel’in Dudaklı ve Kayacık mahallelerinde yaşanan sel felaketinin ardından başlatılan arama çalışmalarına İNDAK’ta destek verdi.

Geçtiğimiz Pazar günü Kestel’in Dudaklı ve Kayacık mahallelerinde yaşanan sel felaketinde aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetmişti. İlk aramalarda 4 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı. 16 yaşındaki kız çocuğunun bulunamaması üzerine tüm Bursa’daki arama kurtarma ekipleri seferber oldu. İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi de aramalarda yerini alarak kayıp kız çocuğunu bulabilmek için var gücüyle çalıştı.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan, acılı ailelerin acısını cenazelerini bulmaya çalışarak bir nebze olsun hafifletmeye çalıştıklarını belirterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Gürkan, ayrıca daha önce sel felaketinde arama kurtarma çalışmalarında bulunmadıklarını, bu üzücü olayın bu alanda da ne tür eksikliklerinin olduğunu görmelerine yardımcı olduğunu ve bu konuda edindikleri tecrübelerin yaşanabilecek felaketlerde çalışmalarına olumlu manada yansıyacağını ifade etti.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER