İNEGÖL'DE HIRSIZLIK İLK SIRADA!

İNEGÖL'DE HIRSIZLIK İLK SIRADA!

İnegöl'de son günlerde hırsızlık olaylarında yüzde yüz artış yaşandığı öğrenildi. İşyerlerinde yaşanan hırsızlıklara alıştıklarını söyleyen vatandaşlar, son günlerde gece-gündüz fark etmeksizin evlerin önüne bıraktıkları motosiklet, bisiklet ile araçlardaki akaryakıtların dahi çalınmaya başladığını söylediler. Ayrıca İnegöl’de en çok karşılaşılan 20 suç türünde, ilk sırayı hırsızlık alıyor.

İNEGÖL’DE HIRSIZLIK İLK SIRADA!

Geçtiğimiz yıllarda açıklanan bir raporda, İnegöl’de en çok karşılaşılan 20 suç türünde, ilk sırayı hırsızlık alıyor. Suç türünün yaş gruplarında ise, 12-18 yaş arasındaki gençlerin suç sayısı dikkat çekiyor. Raporda, İnegöl deki suç türlerine ve yaş gruplarına göre şüpheli sayılarına yer verildi. Raporda yer alan bilgilere göre en çok karşılaşılan 20 suç türünde, 12-15 yaş arasında 390, 16-18 yaş arasında 799, 19 ve üstü yaş gruplarında 9 bin 694 şüpheli olduğu açıklandı. Suç türü ve yaş gruplarına göre şüpheli sayılarında 12-15 yaş grubunda; basit yaralama ile hırsızlık ilk sırada yer alıyor. 16-18 yaş grubunda; basit yaralama, hakaret, mala zarar verme ve hırsızlık suçları en fazla işlenen suçlar olarak dikkat çekiyor. 19 ve üstü yaş gruplarında ise en fazla işlenen suçlar; basit yaralama, hakaret, tehdit ve taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmaktır.

İNEGÖL DIŞINDAN GELİYORLAR!

Bazı yetkililer ise, hırsızların şehir dışında geldiğini iddia ediyor. Günü birlik İnegöl’e gelen hırsızlar, merkez ve kırsal mahallelerde gezerek hırsızlık yapıyor.

VATANDAŞLAR İSYAN EDİYOR

Emek vererek aldıkları eşyaların hırsızlar tarafından çalınmasına tepki gösteren vatandaşlar, yetkilerden yardım istiyor.

HABER MERKEZİ

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER