İNEGÖL DEVLET HASTANESİNDE YOĞUN BAKIMDA YER KALMADI

İNEGÖL DEVLET HASTANESİNDE YOĞUN BAKIMDA YER KALMADI

Tüm ülke genelinde olduğu gibi İnegöl’de de artış gösteren Covid-19 vakaları nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi’nde ki yoğun bakım ünitesindeki doluluk oranı yüzde 100’lere ulaştı. Günlük verilerin değiştiği hastanede yoğun bakım ünitesinde yer bulunamayan koronavirüs hastaları, Bursa’daki hastanelere sevk edilmeye başlandı.

Pandemiyle mücadele tüm yurtta devam ederken, İnegöl Devlet Hastanesi en yoğun dönemini bu hafta yaşadı. Alınan tedbir ve önlemlere rağmen İnegöl ve Bursa genelinde ki Covid-19 vakalarında ki, ciddi artışlar nedeniyle belirli günlerde doluluk oranlarında yüzde 100’lere ulaştı.

Ölüm ve iyileşen vakalar nedeniyle zaman zaman servislerde günlük boşalmalar yaşansa da, sürekli yeni vakalar yaşanması nedeniyle hastalara yer bulunamadığından Bursa’ya sevk edildikleri belirlendi.

Hasta yoğunluğunun bu denli fazla olmasında Bursa ve çevre ilçelerden gelen pandemi hastalarının da neden olduğu öğrenilirken, ölümlü vaka artışları da dikkat çekmeye başladı.

İnegöl’ün tamamında etkili olan coronavirüs vakalarının alınan yasaklar öncesinde, düğün organizasyonları nedeniyle arttığı tahmin ediliyor. Düğün organizasyonların, mahallelerde sokaklara yayılması Covid-19’un yayılmasında etkili olurken, buralarda virüsü kapan vatandaşların, daha sonra gittiklerinde evlerinde aile fertlerine daha sonrasında ise işyerlerine bulaştırdıkları tespit edildi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER