İNEGÖL’DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

İNEGÖL’DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, camilerde bayram namazı kılınamayacağını hatırlatarak, isteyenin evinde bayram namazı ya da nafile niyetiyle iki veya dört rekatlık kuşluk namazı kılabileceğini açıklamıştı. Peki, Bursa'da evlerde bayram namazı saat kaçta kılınacak? Bursa'da bayram namazı vakti saat kaçta? Diyanet'ten yapılan açıklamaya göre Bursa'da bayram namazı saat 06.15'te kılınacak.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yayımladığı görüntülü mesajında idrak edilecek Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Bayramların müminler için sevincin, coşkunun, muhabbetin en yoğun yaşandığı zamanlar olduğuna işaret eden Erbaş, bayram namazının da bu heyecanın başlangıcını oluşturduğunu vurguladı.

Kovid-19 nedeniyle zor ve hassas zamanların yaşandığına dikkati çeken Erbaş, alınan tedbirler kapsamında, camilerde bayram namazı kılınamayacağını hatırlattı. Ali Erbaş, İslam'a göre insan hayatının ve sağlığının her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu dile getirdi.

"Bayram namazı vaktinde minarelerden tekbir sesleri yükselecek"

Camilerden uzak kalmanın hüznünü azaltmak amacıyla bayramın ilk gününde ülke genelinde, her ilin bayram namazı vaktinde minarelerden tekbir seslerinin yükseleceğini bildiren Erbaş, kendisinin de Ankara'da bayram hutbesi irat edeceğini belirtti. bursadabugun

Bayram coşkusunun yaşanabilmesi için önceki bayramlarda olduğu gibi aile fertleriyle, çocuklarla beraber tüm hazırlıkların yapılabileceğini anlatan Erbaş, şunları kaydetti:

"Sabah namazının ardından güneşin yükseldiği bayram namazı vaktine kadar heyecanla, dualarla, zikirlerle bekleyelim. Bayram namazı vaktinde minarelerden okunan tekbirlere eşlik ederek bayram sevincine ve coşkusuna katılalım. Diyanet TV'nin ve birçok televizyon kanalının sabah 06.00'dan itibaren canlı yayınlayacağı bayram hutbesini dinleyelim. Dileyen evinde bayram namazını dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir. Böylece bayram namazı vaktinin bereketinden ve bayramın güzelliğinden ailemizle beraber en iyi şekilde istifade edelim. Bu bayramın hüzünlü gönüllerin sevince dönüşmesine vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum."

BURSA'DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Diyanet'ten yapılan açıklamaya göre Bursa'da bayram namazı saat 06.15'te kılınacak.

İLÇELERDEKİ BAYRAM NAMAZI SAATLERİ

BÜYÜKORHAN 06:16

GEMLİK 06:14

HARMANCIK 06:16

İNEGÖL 06:13

İZNİK 06:12

KARACABEY 06:17

KELES 06:15

KESTEL 06:14

MUDANYA 06:15

MUSTAFAKEMALPAŞA 06:18

ORHANELİ 06:16

ORHANGAZİ 06:13

YENİŞEHİR 06:12

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER