İnegöl’de O Türbe Turizme Kazandırılacak

İnegöl’de O Türbe Turizme Kazandırılacak

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl’de son günlerde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle buğday ve kanola ekili tarlaları sel baskını sonucu büyük zarar gören Sungurpaşa Mahallesindeki çiftçileri ziyaret etti. Tarlaları gezen Taban, geçmiş olsun dileklerini iletti.

SUNGURPAŞA TÜRBESİ TURİZME KAZANDIRILACAK

Başkan Taban, Sungurpaşa Mahallesinde tarla ziyaretleri sonrası mahalle sakinleriyle bir araya gelip istişarelerde de bulundu. Köy içinde bulunan Sungurpaşa Türbesini de ziyaret edip dua eden Taban, türbenin turizme kazandırılması için çalışma yapılacağı müjdesini verdi.

Marmara bölgesinde son bir haftadır yoğun şekilde devam eden yağışlar, İnegöl’ü de ciddi şekilde etkiledi. Yoğun yağmurlar, İnegöl’ün kırsal bölgelerinde tarımsal üretimi de olumsuz etkiledi. Şiddetli yağışlar nedeniyle Sungurpaşa Mahallesinde 500 dekar ekili arazi zarar gördü. Buğday ve kanola ekili tarlalarda sel baskını nedeniyle ciddi zayiat oluşurken, Belediye Başkanı Alper Taban bugün çiftçileri ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti.

SELİN VURDUĞU TARLALARI YERİNDE İNCELEDİ

Beraberindeki heyetle Sungurpaşa Mahallesini ziyaret eden Taban, muhtar ve mahalle sakinleriyle selin vurduğu tarlaları gezdi. Yaşanan kaybı yerinde gören Taban, afet karşısında çaresiz kalan köylülere geçmiş olsun dileklerini iletti.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER