İNEGÖL’DE TAKSİ PLAKA FİYATLARI BELLİ OLDU

İNEGÖL’DE TAKSİ PLAKA FİYATLARI BELLİ OLDU

Ülke genelinde yaşanan taksi plakası tartışmaları gözleri İnegöl'deki fiyatlara çevirdi. İnegöl'de belirli bir fiyatın olmamasına rağmen taksi plaka fiyatları ortalama olarak 600 ila 800 bin lira arasında değişiyor.

Vatandaşın hayatında olmazsa olmaz bir yere sahip olan ticari taksiler, son dönemlerde plaka fiyatlarıyla gündeme geliyor. Türkiye'nin farklı illerinde, farklı fiyatlarla hizmet veren taksilerin ortak paydası ise yüksek plaka değerleri oluyor. İstanbul'da taksi plaka fiyatlarının daha önce 2 milyon TL'yi aştığı ifade edilirken, İnegöl'de ise 600 bin TL ile 800 bin TL arasında değişiyor.

90 TAKSİ HİZMET VERİYOR

Bursa’da 130 taksi durağı var. Taksi sayısı bin 101. Plaka bedeli ise arz ve talebe göre değişiyor. 1 milyon 200 ile 1 milyon 500 bin TL arasında alıcı buluyor. İnegöl'de ise şu anda 90 taksi ve 11 taksi durağıyla vatandaşa hizmet veriliyor. Bu taksilerin 64 tanesi İnegöl Taksiciler Kooperatifi'nin bünyesinde hizmet verirken geriye kalan 26 taksi ise özel müteşebbis olarak vatandaşa hizmet veriyor.

600-800 ARASI DEĞİŞİYOR

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Taksiciler Kooperatifi Başkanı Mesut Ekren, “Bursa'da ve İnegöl’ümüzde taksi plakasının rayiç bedeli budur, demek doğru değil. Bunun belirli ve net bir fiyatı yok, belirleyen ve satan bir kurum da yok ama şu anda piyasada plakalar 600 ila 800 bin TL arasında satılıyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45