İNEGÖL’E BESAŞ GELİYOR

İNEGÖL’E BESAŞ GELİYOR

İnegöl Halk Ekmek fabrikasının kapanmasının ardından harekete geçen İnegöl Belediyesi, BESAŞ'dan destek alacak. BESAŞ tarafından Bursa'da üretilen ekmekler İnegöl’deki büfelere getirilerek satışa sunulacak. İnegöl Halk Ekmek Binasını ise İnegöl Belediyesi başka bir hizmet için değerlendirecek. 
Açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban “Halk ekmek binamız 30 yıllığına kiraya verilmişti.  Kiraya verilen şirket yetkilileriyle görüştük ve faaliyeti sonlandırdık. Sonrasında Büyükşehir belediyesinin BESAŞ ekmek firmasıyla görüşmeleri yaptık. Burada halk ekmeği satan 35 büfe var. Öncelik o büfeler üzerinde satış yapma koşulu olacak.  BESAŞ’ın sadece ekmeğini değil süt ve süt ürünleri, çay ve Benzerlerini satabilecekler. Büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu faaliyeti BESAŞ ile hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu. 

Üretimin İnegöl'de olmayacağını aktaran Taban, "Bursa da üretilen ekmekler dağıtım yapılacak" dedi. 
Halk ekmek olarak kullanılan binanın belediyeye kaldığını belirten Taban, "Bu binaya ilgili çalışmalarımız olacak. Bu konuda fırıncı esnafından da öneriler geliyor. Bakacağız" diye konuştu. 
Taban, İnegöl'de ekmek dağıtımının yakın zamanda başlayacağını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45