İNEGÖLLÜ KIZIN UKRAYNA’DA RAKİBİ YOK

İNEGÖLLÜ KIZIN UKRAYNA’DA RAKİBİ YOK

15 yıl önce Ukrayna’ya yerleşen İnegöllü mobilyacı Yaşar İlarslan’ın 6 yaşında ki kızı Elvan İlarslan, yaptığı jimnastik hareketlerle milli takım antrenörlerini peşinden koştururken, 6 ayda katıldığı 4 yarışmada altın madalya kazandı. Baba İlarslan, kızının Türk Milli Takımı adına yarışmalara katılmasını istiyor.

İnegöl’de uzun yıllar mobilyacılık yapan Yaşar İlarslan, 15 yıl önce Ukrayna’ya yerleşti. Kharkov şehrinde yeni bir iş koluna yönelen İlarslan, Turkish Döner Kebap adı altında şubeler açtı. Ukrayna’da evlenen İlarslan’ın iki kızı oldu.

ANTRENÖRLER PEŞİNDE

6 yaşındaki kızı Elvan’ın jimnastiğe ilgisi olması üzerine İlarslan kızını bu konuda eğitime verdi. Henüz Küçük Elvan, her gün 5 saat jimnastik çalışıyor. Yaptığı jimnastik hareketlerle ilgi odağı olan Elvan, milli takım antrenörlerinin de dikkatini çekti.

UKRAYNA’DA BİRİNCİ OLDU

Kızının şimdiden Ukrayna’nın gözdesi olduğunu belirten baba Yaşar İlarslan, “Eşim Natalia İlarslan eski bir dans karografi öğretmenidir. Kızımın yaptıkları sosyal medya da paylaşıldı. Bu paylaşımlardan dolayı diyebilirim ki şimdiden Ukrayna’nın gözdesi oldu. Şimdiden Bulgaristan, Almanya, Rusya ve hatta Türkiye milli takım antrenörü dahil Elvan’la ilgili bilgilere sahipler ve onunla çalışmak istediklerini söylüyorlar. Son 6 ayda 4 yarışmaya katıldı. Sırasıyla şehir birinciliği, daha sonra il ve bölge birincilikleri, en son da Ukrayna birinciliğini aldı. Fakat kendisi 2015 doğumlu olduğu için 2014 ve 2013 doğumlularla yarıştı. Yani kendi yaşında Ukrayna’da rakibi yok. Daha doğrusu 8 yaşına kadar rakibi yok. Yine günde 6 saat çalışıyor. 8 yaşına kadar sözleşme yapamayacağı için hiçbir ülkeyle anlaşamıyoruz. Tabi ki yaşı 8 olduğunda diğer ülkelerden gelen teklifleri değerlendireceğiz. Fakat birinci önceliğimiz Türkiye için yarışması. Fakat Ukrayna jimnastikte dünyada yeri olan bir ülke olduğu için 1-2 sene daha burada alt yapısını tamamlamasını istiyoruz. Daha sonrası nasip.... Şuan 2 antrenörle çalışıyor. Annesi de koreografi derslerinde yardımcı oluyor. Nerdeyse bu çalışmalar günde 8-9 saati buluyor. 8 yaşına gelene kadar 25-30 arası madalya alır diye umuyoruz” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER