İNEGÖLLÜLER ORAYA AKIN ETTİ

İNEGÖLLÜLER ORAYA AKIN ETTİ

Kara hasret kalan İnegöllüler, Domaniç-İnegöl yoluna akın etti. Burada karın keyfini çıkaran vatandaşlar, kar üstünde piknik yaptı. Çeşme başlarında uzun kuyruklar oluşurken; yol kenarlarında park edecek yer kalmadı. 

Domaniç- İnegöl ilçeleri arasında her kar yağdığında ulaşımda yaşanan aksamalar ve buzlanmayla tanınan Kocayayla geçidi, bu kez hafta sonu eğlencesine ev sahipliği yaptı. 

Otomobillerle gelen yüzlerce kişi Domaniç dağları eteklerindeki Kocayayla geçidi Topuk Yayla Tabiat Parkı ve Çatalalıç mevkilerinde piknik yapıp, kızakla kayarak gönüllerince eğlendi. 

Park, yer yer 2 metreyi bulan karın altında fotoğraf çekilenlerin yanı sıra Off-Road araçlarıyla sürüşe çıkanlarla doldu. Çeşme başlarında uzun kuyruklar oluşurken; yol kenarlarında park edecek yer kalmadı. Kara hasret İlçe halkı güzel bir hafta sonu geçirdi. 

Faruk Bozbey adlı vatandaş, “Bizler İnegöl’de mobilya işi yapıyoruz. Ne yazık ki İnegöl’e kar düşmedi. Bu sebepten dolayı arkadaşlarımızın sosyal medya paylaşımları ve haberlerde gördüğümüz üzere Domaniç Dağları'na çok güzel kar yağmış. Zaten yazları, hatta her mevsim ilgi çeker. Özellikle bu aylarda kış manzarası ayrı bir ilgi çekiyor. İnsanlar, zor şartlarda dahi olsa şu an eğlenmeye gelmiş. Bizler de bu güzel yerleri görmeye geldik. Burada manzara harika, çocuklar eğleniyor. Bizler de bu karın tadını çıkarmaya geldik” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER