İTSO DAĞA TAŞA 'İNEGÖL MOBİLYASI´ YAZDI

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, (İTSO) 7-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi´nde düzenlenen Furniture İstanbul 2017 (İstanbul Mobilya Fuarı) süresince, Atatürk Havalimanı içi ile fuar alanına yakın olan açık hava reklam alanlarında İnegöl mobilyasının tanıtımın yaptı. İTSO Başkan Vekili Mustafa Kaynakçı, amaçlarının fuara katılan İnegöllü mobilya firmalarının tanıtımına destek olmak ve ilçedeki sektörün gücünü göstermek olduğunu söyledi.

İTSO DAĞA TAŞA 'İNEGÖL MOBİLYASI´ YAZDI

Mustafa Kaynakçı, Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75´ini temsil eden firmaları aynı çatı altında buluşturan İstanbul Mobilya Fuarı 2017, 7-12 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy´de düzenlendiğini belirtti. Fuarı, yerli ve yabancı 59 bin 64 kişinin ziyaret ettiğini ve İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre´nin yanı sıra, sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri´nin de aralarında bulunduğu 84 ülkeden 4 bin 348 alıcının geldiğini ifade etti.

Sektördeki kuruluşların temsilcileri ile fuar öncesinde bir toplantı yaptıklarını kaydeden Mustafa Kaynakçı, “Toplantıda fuardan İnegöl olarak en yüksek faydayı elde etmek için neler yapabileceğimizi konuştuk. Fuar alanının çevresindeki açık hava reklam alanlarının kullanılması kararı verdik” dedi.

‘HER GÜN MOBİLYA FUARI, İNEGÖL´

Mustafa Kaynakçı, İnegöl´de her yıl Kasım ayında düzenlenen MODEF EXPO Fuarını İstanbul Mobilya Fuarı´yla çakıştığı için Ekim ayında yaptıklarını da hatırlattı. Kaynakçı, “İnegöl´deki fuarımızı başarıyla tamamladık. 5-13 Kasım 2017 tarihleri arasında 9 gün süresince ‘Her Gün Mobilya Fuarı, İnegöl´ sloganı ile mobilyaya ilgi gösteren yurt içi ve yurt dışından milyonlarca kişinin dikkatini Mobilyanın başkenti olan İnegöl´e çektik” ifadelerini kulandı.

Özgün tasarımı, yenilikçi anlayışı ve kalite standartları ile öne çıkan İnegöl Mobilyasının bu tanıtım projesi kapsamında, fuar alanının çevresi ve alana ulaşım güzergâhları, Atatürk Havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri ile havaalanından fuar alanına ulaşım güzergâhları ana hedef olarak belirlendiğini söyleyen Mustafa Kaynakçı, “Havalimanı içerisinde toplam 109 pano ve 16 dijital ekran, fuar alanı ve ulaşım güzergâhları üzerinde toplam 80 billboardda sloganımızı bir hafta süresince aralıksız olarak yayınladık” diye konuştu. Bir hafta süren bu tanıtım çalışmasının sadece fuarı ziyaret eden yerli ve yabancı binlerce kişiye ulaşmakla kalmadığını, aynı zamanda sektörün en büyük potansiyel müşterileri ile İstanbul´da yaşan milyonlarca tüketicinin dikkatini İnegöl´e çekildiğini vurgulayan Kaynakçı, “Yapılan reklamlar sadece Atatürk Havalimanında 1 milyon 200 bin kişiye ulaştı. Diğer mecralarla birlikte yaklaşık 2 milyon kişiye ulaştığımızı düşünüyoruz. Bütçesini Oda olarak karşıladığımız, ortak fikir ve stratejisi ile yaptığımız bu tanıtım projesi, ilçemiz mobilya sektörüne, mobilyacı üyelerimize ve dolaylı olarak ilçe ekonomimizin büyümesine sağlanan katkılardan bir tanesidir” dedi.

SEKTÖRE VERDİĞİMİZ DESTEK GELECEKTE DE DEVAM EDECEK

İnegöl´ün Türkiye´de mobilya sektörünün öncüsü olduğunu da söyleyen Mustafa Kaynakçı, İTSO´nun sektörün önünü açmak için gerekenleri her zaman yaptığını da vurguladı. MODEF Fuar şirketinin, İnegöl Ağaç İşleri İhtisas OSB ve İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu´nun kurulmasında ve öncü rol üstlendiklerini hatırlatan Mustafa Kaynakçı, “İlçemizde 100 yılı aşkın bir süredir mobilya üretiliyor. Günümüzde Türkiye´nin mobilya modasını İnegöllü firmalar belirliyor. Katma değeri yüksek olan mobilya sektörüne destek olmak için odamız bundan sonra da gereken desteği vermeye devam edecek” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER