İYİ Parti'den çifte ziyaret

İYİ Parti'den çifte ziyaret

İYİ Parti İlçe yönetimi, İnegöl Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odasını ziyaret ettiler. 

Ziyarette konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Karaman, "18 Şubat Perşembe günü İnegöl Muhtarlar Derneğimizi ziyaret ettik. Öncelikle bizleri kalabalık şekilde ve ilgiyle karşılayan başta Muhtarlar Dernegi Başkanı Sayın Sami Çakmak ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Derneğimizi ziyaretimizde; Bazı Kırsal Mahallelerimizde hayvan bakımının yasaklanmasının gözden geçirilmesi ile 03 Şubat 2021 tarihinde yapılan İnegöl Belediye Meclis Toplantısında vermiş olduğumuz Kırsal Mahallelerde yaşanan sıkıntıları kısmen de olsa çözecek olan: 16 Ekim 2020 tarihli Torba Kanunu ile 5216 sayılı Büyükşehir kanunu maddesine istinaden;

• Emlak Vergilerinden muaf olunacağını,

• Bina inşaatı ve imar harçlarından muaf tutulacağını, İçme ve kullanma sularında ücretlerin mevcut ücretlerden işyerlerinde yüzde 50, konutlarda yüzde 25 i geçmemesi,

• İşyerleri için Basit Usül vergi uygulamasına dönüşün sağlanması konularında vatandaşlarımızın menfaatlerinin korunması için verdiğimiz önergemiz AKP ve MHP Meclis üyelerimizin oyları ile reddedildi. 

Bizler bu tesbitin Meclis Üyeleri, Zıraat Odası, Muhtarlar Derneği, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Mimar ve Mühendisler Odasının da içinde bulunduğu komisyon tarafından yapılıp raporlanmasının daha sağlıklı olacağını talep etmiştik. Fakat red gerekçeleri de Büyükşehir Belediyesinin bir çalışması olduğu ve ilçenin yapmasına gerek kalmadığı şeklindeydi. Muhtarlarımızı dinledikçe de bu talebimizin gerekli olduğunu bugün burada daha iyi anladık. Muhtarlarımızın da beklenti ve taleplerini not ederek ilgili kurum ve mercilerde dile getireceğimizi ifade ettik." dedi. 

İYİ Parti teşkilatı daha sonra, Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik'i makamında ziyaret ettiler. 

Ziyarette konuşan Karaman,"18 Şubat Perşembe günü ikinci ziyaretimizi Zıraat Odası’na gerçekleştirdik. Yağan kar yağışı ve don sebebiyle özellikle seraları zarar gören çiftçilerimize Zıraat Odası Başkanı Sayın Sezai Çelik nezdinde geçmiş olsun dileklerimizi ileterek çiftçilerimizin genel sorun ve sıkıntılarını dinledik.

Ülkemizde her meslek grubunda olduğu gibi vatandaşımızın sıkıntılar yaşadıklarını, bu sıkıntıları sadece siyasi partilerin değil meslek gruplarını temsil eden oda ve derneklerin de artık dile getirmesi gerektiğini, bu konuda bizlere pek çok talep geldiğini ilettik. Ülkemizin tarım politikasının yanlış olduğunu, acilen önlem alınması gerektiğini belirterek, tarımsal üretimin güvenlik meselesi kadar önemsenmesini ifade ettik. Bizler için faydalı bir ziyaret olmakla beraber kendilerinin de istek ve taleplerini alma imkanı olmuştur." dedi. 

                         

                                                                     

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER