“Kansere değil hayata şans ver”

“Kansere değil hayata şans ver” sloganıyla 15 Eylül Prostat Kanseri Farkındalık günü nedeniyle yürüyüş düzenlendi. Erkeklerin ilerleyen yaşlarında büyük çoğunluğunda görülen prostat kanserine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katılanların büyük çoğunluğunun kadınlardan oluşması dikkat çekti.

“Kansere değil hayata şans ver”

Tarihi Mehter ekibi öncülüğünden marşlar eşliğinden Belediye önünden Atatürk anıtına kadar düzenlenen yürüyüşte katılımcılar kanserle ilgili pankartlarıyla dikkat çekip, mesaj verdiler.

Yürüyüşe Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, AK Parti İlçe Başkan Vekili Ömer Semiz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal ile sağlıkçılar ve vatandaşlar katıldı.

Mehterin Atatürk anıtındaki mini konserinin ardından program sona erdi.

Yürüyüşle alakalı açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal, “15 Eylül Prostat Kanseri Farkındalık günü. Farkındalık amacıyla bir yürüyüş düzenledik. Burada İnegöl halkı olarak, protokol üyelerimizle farkındalık için yürüdük. Kanserde erken tanı çok önemlidir. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Sağlıklı hayat merkezimiz mevcuttur. Bu merkezimizde belli kanserlerin, en çok görülen kanserlerin erken tanısı yapılmaktadır. Halkımızı da erken tanı için merkezimize bekliyoruz. Meme, kolon, rahim kanserlerinin erken tanısı ile alakalı gerekli tetkikleri ücretsiz şekilde yapıyoruz. tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER