Kavurucu Güneşin Altında Oruç

Kavurucu Güneşin Altında Oruç

Son yıllarda 11 ayın sultanı Ramazan'ın yazın kavurucu sıcaklarına denk gelmesi, vatandaşları yıldırmıyor. İnegöl'de Ramazan ayında bazı ürünlerin ekim ve hasat dönemine denk gelmesiyle birlikte, tarlalarda çalışan tarım işçileri, kavuran sıcak altında çalışmalarına rağmen orucu bir gün bile olsa bırakmamaya niyetliler.

Son yıllarda 11 ayın sultanı Ramazan'ın yazın kavurucu sıcaklarına denk gelmesi, vatandaşları yıldırmıyor. İnegöl'de Ramazan ayında bazı ürünlerin ekim ve hasat dönemine denk gelmesiyle birlikte, tarlalarda çalışan tarım işçileri, kavuran sıcak altında çalışmalarına rağmen orucu bir gün bile olsa bırakmamaya niyetliler. Zorluklara rağmen oruçlarını aksatmayan işçiler için de Ramazan 'on bir ayın sultanı'. Sabahın ilk ışıklarında tarlalara koşan işçiler, zor şartlar altında da olsa oruçlarını yerine getirmenin kıvancını yaşıyorlar.

KAVURUCU SICAKLARDA ÇALIŞIYORLAR

Mayıs ayında başlayıp Eylül ayında sona eren ekim ve hasat dönemlerinin en zor kısmı da, tarım işçisi olarak kavurucu sıcağın altında çalışmak. Kavurucu sıcakların üstüne birde Ramazan ayı denk gelince, çalışmak tarım işçileri için çekilmez hal alsa da, orucu bırakmak akıllarından bile geçmiyor.

Bazı tarım işçileri, Ramazan ayının 11 ayın sultanı olduğunu söyleyerek, "Bu sene yaz çok sıcak geçiyor. Oruç tutarken oldukça zorlanıyoruz. Bu zorlukların mükâfatı farklı olacağı için, oruç tutmanın lezzetini alıyoruz. Zor şartlar altında da olsa oruç tutup sıhhat buluyoruz" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER