Kızılay’a 368 Ünite Kan Bağışı

Türkiye Kızılay Der

Kızılay’a 368 Ünite Kan Bağışı
Türkiye Kızılay Der


Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubesinin, periyodik olarak her üç ayda bir olmak üzere yılda 4 kez düzenlediği Kan Bağışı Kampanyalarında sonuncusu  olan ve Atatürk Anıtı ile Saat Kulesi arasındaki alanda, TIR içerisinde  gerçekleştirilen  Kan Bağışı Kampanyası büyük ilgi gördü.
Geçtiğimiz Çarşamba günü özel donanımlı TIR'ın içerisinde başlatılan ve Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri de devam eden Kan Bağış Kampanyasında, Bursa Kızılay Kan Merkezinden Dr. Züleyha Hüseyin ile Hemşireler Elfide Savaş, Zehra Lodos, Zeynep Cesur ve Hülya Meşeci'nin nezaretinde, İnegöllüler toplam 368 ünite kan bağışında bulundular.
Kan Bağışı kampanyasının geçtiğimiz Cumartesi günü bittiğini belirten Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şube Başkanı Gündoğdu Arıyürek, "Kan bağışı kampanyamıza cefakar ve fedakar İnegöl halkı yoğun ilgi gösterdi. Şuanda Türkiye’nin il ve ilçelerinde kan toplama işlemini Türkiye Kızılay Derneği gerçekleştiriyor. Türkiye’deki bütün hastaların kan ihtiyacını Türkiye Kızılay Derneği karşılamaktadır. Bağış olarak alınan kanlarda, hepatit B-C, AİDS, Belsoğukluğu, Verem, Sıtma gibi bulaşıcı hastalıklar var mı konusunda gerekli tetkikler yapılması sonucunda, kan ihtiyacı olan hastalara iletiliyor. Biz günlük ihtiyaç olan kanı zor temin etmekteyiz. İnegöl’de yılda 10 bin ameliyat işlemi yapıldığı gerçeği varken, ne kadar çok kana ihtiyaç duyulduğu gerçeği de bu rakamdan anlaşılmaktadır” dedi.
Arıyürek son olarak, cefakar, vefakar  ve fedakar İnegöl halkına kan bağışı kampanyasına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2010, 03:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER