Kızılay’ın Kan Alma Çadırında Konaklayan Suriyeliler Kahramanmaraş’a Yolcu Edildi

Suriye’den İnegöl’e gelen ve Atatürk Anıtı ile Saat Kulesi arasındaki alanda kurulan Kızılay çadırında kalmaya başlayan ve Bursa Kızılay Kan Merkezinden gelen görevlilerin akşam saatlerinde kan alımı işlemlerini engelleyen 14 Suriyeli mülteci, şikayet üzerine emniyet görevlileri tarafından geldikleri Kahramanmaraş kampına gönderildiler.

Kızılay’ın Kan Alma Çadırında Konaklayan  Suriyeliler Kahramanmaraş’a Yolcu Edildi

Atatürk Anıtı ile Saat kulesi arasındaki alanda, Kan Alma işlemi için kurulmuş olan  Kızılay çadırında konaklayan Suriyelileri görünce emniyete bildirdiler.

Olay yerine gelen emniyet ekipleri, Kızılay çadırı altında iki battaniye üzerinde konaklayan yardıma muhtaç Suriyeliler hakkında bilgiler aldılar. Alınan bilgilere göre, Kahramanmaraş’tan İnegöl’e iki gün önce geldikleri bildirilen Suriyeliler, Kahramanmaraş valiliği sorumluluğunda oldukları için, İnegöl’den ayrılmalarının gerektiği bildirildi.

2 günden bu yana Kızılay çadırında konaklayan 10’u çocuk toplam 14 kişi, emniyet ekipleri araçları ile İnegöl Şehirlerarası Terminaline götürülerek, Kahramanmaraş’a yolcu edildiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER