KOSOVA İNEGÖL’Ü ÖRNEK ALACAK

Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, beraberindeki heyetle birlikte İnegöl’e geldi. Heyet İnegöl Belediyesi’ni ziyaret ederek insan kaynakları, halka hizmetler, çalışanların eğitilmesi ve bilgilendirme ile alakalı konularda bilgi alıp Çözüm Merkezi’nin işleyişini inceledi.

KOSOVA İNEGÖL’Ü ÖRNEK ALACAK

Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, beraberindeki Danışmanlar; Erol Zekeriya ve Nuhi Morina, ilgili Müdürler; Tefik Mahmuti, Naser Shamolli ve Bekim Demiri ile birlikte İnegöl’e geldi. İnegöl Belediyesi’nde insan kaynakları, halka hizmetler, çalışanların eğitilmesi ve bilgilendirme ile alakalı işleyişi inceleyip bu konularda bilgi almak, fikir alışverişlerinde bulunmak ve sistemleri incelemek üzere İnegöl’e gelen Yağcılar ve heyeti, 10.30’da Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret etti.

TECRÜBELERİNİ YAKINDAN GÖRMEK İSTEDİK

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, İnegöl’e gelişlerinin amacına ilişkin bir açıklama yapan Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, “Kosova Kamu Yönetimi Bakanlığı heyetiyle beraber İnegöl Belediyesi ziyaretinde bulunmaktayız. Sayın Başkana hem başarılar dilemek hem de aynı zamanda belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili, bilhassa halka sunulan hizmetler konusunda tecrübelerini yakından görmeye geldik. Bu çerçevede Kosova’daki belediyelerle işbirliğine devam edilmesi hususunda da bir anlam taşıyor bu ziyaret. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine buradayız. Dolayısıyla kendilerine de teşekkür etmek istiyorum. Öğleden sonra da farklı görüşmelerimiz olacak” dedi.

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ GÜÇLENEREK SÜRÜYOR

Belediye Başkanı Alper Taban ise “Kosova Cumhuriyetimizin Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Bey’e ve çok kıymetli heyete hoş geldiniz demek istiyorum. Sizleri şehrimizde görmekten son derece mutluyuz. Bizler İnegöl Belediyesi olarak Mitroviça ile zaten kardeşlik ilişkilerimizi, kardeşlik köprüsünü yıllar öncesinde kurmuştuk. Bugün bu kardeşlik daha sıkı şekilde sürüyor. İnegöl’de yaşayan özellikle Arnavut kökenli hemşerilerimizin, Rumeli Derneğimizin destek ve katkıları, Belediyemizin destekleriyle, geçmişte de Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın katkılarıyla ve bugün de bizlerle Allah nasip etti uyum içerisinde bu ilişkiler arttırılmaya çalışıyor. Bizim kültürel bağlarımız var, tarihsel bağlarımız var, bu coğrafyada olaylara benzer şekilde şahitlik ediyoruz. Omuz omuza vererek birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Şehrimizde biz sizleri bir misafir olarak görmüyoruz. Bunun için burada rahat, huzurlu bir şekilde ziyaretlerinizi yapmanızı arzu ederiz. Çünkü buradan alıp oraya götüreceğiniz, oradan buraya getireceğiniz şeyler ülkelerimize ve şehirlerimize katkı sunacaktır. Sizlere birazdan bilgi teknolojileri yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi konularda bilgilendirmeler yapılacak. Ben bunların da ötesinde bu kardeşliğin sürmesi adına ziyaretinizi olumlu bulduğumu ifade ediyorum” ifadelerinde bulundu.

ÇÖZÜM MERKEZİ İNCELENDİ

Konuşmalar sonrası karşılıklı hediye takdimi gerçekleştirildi. Ardından Kosova heyeti önce İnegöl Belediyesi Encümen Salonunda ağırlanarak sözlü olarak insan kaynakları, halka hizmetler, çalışanların eğitilmesi ve bilgilendirme gibi konularda bilgi aldılar. Verilen brifingin ardından Çözüm Merkezine geçilerek buradaki işleyiş anlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER