KOSOVA´DA DEPREM TATBİKATI

Sivil Savunma Haftası nedeniyle Özel Devrim Kosova İlkokulu ve Ortaokulunda deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi.

KOSOVA´DA DEPREM TATBİKATI

Yaşadığımız coğrafyanın gerçeklerinden olan deprem konusunda öğrencileri bilinçlendirmek adına Deprem Tatbikatı düzenlenen okulda ek olarak yangın gibi afetler konusunda da bilgilendirme yapıldı. Bir doğal afet anında tahliye konusunun da işlendiği kurumda öğrenciler 1.36 saniye gibi oldukça iyi bir zaman ile binayı tahliye ettiler.

Tatbikat sonrası konuşan Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü Erol Baştürk, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu ve fay hatları üzerine kurulu olduğunu belirtti. Öğrencilerinin her türlü doğal afete hazırlıklı olduklarını belirten Baştürk, kurum olarak alınması gereken tedbirler noktasında da sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirtti.

Özel Devrim Kosova İlkokulu Müdürü Özer Yılmaz ise, öğrencilerin doğal afetler konusunda bilinçlenmesinin öneminden bahsetti. Rahmetli Ahmet Mete Işıkara´nın sıklıkla dile getirdiği ‘deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür´ sözlerini hatırlatan Yılmaz, okul olarak öğrencilerine bu eğitimleri belirli aralıklarla sürekli verdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER