KOSOVA´DAN YİNE FARKLI BİR ETKİNLİK

2017 yılının bitmesi ve 2018 yılının başlaması nedeniyle, yaşları küçük olan öğrencilerde zaman kavramının gelişmesine katkı sağlamak için Özel Devrim Kosova İlkokulu´nda ‘Bir Yaş Büyüdüm´ etkinliği yapıldı.

KOSOVA´DAN YİNE FARKLI BİR ETKİNLİK

Etkinlik öncesi Özel Devrim Kosova İlkokulu Müdürü Özer Yılmaz yaptığı açıklamada, “Misyonu “Mutlu Çocukların Okulu” olan kurumumuz 35 dönüm üzerine kurulu İnegöl´ün en yeşil ve doğayla iç içe en büyük okulu. Öğrencilerimizin hep en iyi ve en yeniyi yaşamasını arzu etmekteyiz ve bu doğrultu da etkinlikler yapmaktayız. Bu amaçla yarınların güçlü ve büyük Türkiye´sini gerçekleştirmek üzere yola çıkabilecek, gelişim ve değişim süreçlerine ayak uydurabilen, ulusal kültürümüzle, evrensel kültürü kaynaştıran, geçmişin, geleceğin, şimdiki zamanın bilimsel çalışmalarına katılan ve bunları araştıran, Atatürk ilke ve düşüncelerini özümseyen, okuyan, sorgulayan ve çözüm üretebilen, özgüven sahibi, bilgili, görgülü, kültürlü ve sosyal, kendini, kimliğini, ne istediğini ve nasıl ulaşacağını bilen insan yetiştirmek vizyonu olan okulumuzda insan haklarına dayanan, farklılıklara saygılı, kendisi ve çevresiyle barışık, iletişimi güçlü, spora ve sanata yaşamında yer veren, doğayı seven, birden fazla yabancı dil becerisini etkin bir şekilde kullanabilen, hareketli yaşamı ve sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getiren, toplumsal değerlerimizi özümsemiş, üretken, mutlu ve sevgi dolu bireyler, yetiştirmek istiyoruz” dedi. Bir yaş büyüdüm etkinliğinin bu vizyona uygun bir etkinlik olacağını biliyor ve çocuklarımıza mutluluklar diliyorum” dedi.

Daha sonra öğrenciler hazırladıkları ‘Happy Dance´, tavşan gösterisi, atabarı şarkısı, şapka defilesi, flüt gösterisi, ritim gösterisi, Almanca ve Fransızca şarkılardan sonra, Özel Devrim Kosova Okulları Kurucu Temsilcisi Devrim Kosova´nın da katılımıyla öğrenci temsilcileriyle birlikte ‘Bir Yaş Büyüdüm´ etkinliğini temsilen yaş pasta kesildi ve öğrencilere dağıtıldı. Öğrenciler ‘Mutlu Çocukların Okulu´ misyonuna yakışır bir gün geçirdiler. KURUM BÜLTENİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER