Liste belli oldu

Liste belli oldu

AK Parti İnegöl  7. Olağan İlçe Kongresi Hikmet Şahin Kültür Parkı Anfi Tiyatro’da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongrede tek liste olarak kongreye giden Mustafa Durmuş başkan seçildi.

AK Parti İnegöl  İlçe 7. Olağan İlçe Kongresi Hikmet Şahin Kültür Parkı Anfi Tiyatro’da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.  Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sosyal mesafe ve maske kuralına azami dikkat edilerek yapılan kongrede davetliler kongre alanına ateş ölçümleri yapılarak alındı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongreye 7. Olağan Kongreye AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala, önceki dönem Başbakan Yardımcısı Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Osman Mesten, Emine Yavuz Gözgeç, Zafer Işık, Ahmet Kılıç, Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil Şahin, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydıni, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, STK ve oda temsilcileri ve kongre üyeleri katılım gösterdi.

Kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seslenişi salonda yansıtıldı.

Mustafa Durmuş ise, “Kuruluşundan bugüne uluslararası anlamda hakkın ve adaletin savunucu olan, insani değerleri yeniden hatırlatan, haksızlıklara karşı dünya 5’ten büyüktür diye haykıran, İslam coğrafyasına umut olan Genel Başkanımızın liderliğinde, inandığımız yolda, inancımızdan kaybetmeden ilk gün ki aşkla yürümeye devam ediyorum. Bu vesile ile seçimlerde partimize ve liderimize desteğini esirgemeyen İnegöl halkımıza teşekkür ediyorum. Ticaret, sanayi ve tarım şehri İnegöl için her türlü gayreti göstereceğimize söz veriyoruz. Geçmiş seçimlerde samimiyet ile çalışan, önce millet, önce memleket diyen önceki dönem ilçe başkanlarımıza, vekillerimize, ilçe yöneticilerimize, meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza, bu davaya gönül veren tüm büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum, ebediyete intikal edenlere rahmet diliyorum. İnandığın yolda yürü şiarı ile gerçekleştirdiğimiz kongremizin hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ederim” dedi. 

Mustafa Durmuş’un konuşmasının ardından AK Parti Önceki dönem ilçe başkanı Mustafa Ersan’a plaket takdim edildi. 

Plaketin ardından bir konuşma gerçekleştiren Mustafa Ersan, “Pandemi sürecinden geçtiğimiz şu günlerde benden sonra gelecek konuşmacıların vaktini almak istemiyorum. Az laf çok iş düsturu ile hareket ediyorum. Vermiş olduğu plaket için Mustafa Durmuş kardeşime teşekkür ediyorum. Azmi ile her zaman bana güç veren İl başkanımıza, büyükşehir ve İnegöl Belediye Başkanlarımıza, milletvekillerimize, meclis üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, aileme ve çocuklarıma, teşkilatın her üyesine teşekkür ederim. Aramızdan ayrılanlara Allahtan rahmet, hayatta olanlara sağlık diliyorum” dedi.

Önceki Dönem AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan önceki dönem ilçe başkanlarından Sedat Kızılcıklı, Burhan Alıcı, Bülent Temelli ve Adem Demirel’e plaket ve hediyeler verdi.

Daha sonra konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün yeni bir kongreye daha imza atıyoruz. İnegöl her zaman örnek olmuş, birlik ve beraberliği ile örnek teşkil etmiş bir teşkilat olmuştur. Burada ki tüm teşkilat mensuplarımız ile ne kadar övünsek azdır. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Buradan gelen misafirlerimiz var. Hepsine teşekkür ediyorum. Kuruluştan bugüne görev alan herkese teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanlara ağabeylerimize, büyüklerimizi rahmetle anıyorum, hayatta olanlara sağlık, sıhhat diliyorum. 15 yıldır birlikte beraber yol yürüyoruz, tüm görevlerde bizlere inanan ve güvenen başta genel başkanımıza ve teşkilat büyüklerimize teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedef ile, adalet ile hizmet ederek, herhangi bir kesime değil , devletine hizmet etmek üzere, tevazu ve samimiyet ile yola çıktık. Şehrimizin tabiatına ve kültürüne göre planlayıp, kalbi olan bir şehir hayata geçirmek istiyoruz. Herkese dokunacak mekânlar ile şehrimizi donatmak istiyorum. Katılımcı yönetim anlayışı ile, e devlet hizmetlerinde Türkiye birincisi olduk, daha etkin kaynak kullanımı ile tasarruf ettik ve yatırımları her geçen yıl arttırdık. Tamamen yerli ve milli olan beton yol uygulamasını hayata geçirerek daha fazla yol kaplama imkanı ele geçirmiş oluyoruz. Bu hizmetlerden dolayı büyükşehir belediye başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil Şahin, “Sizleri Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş adına selamlıyorum. Mensubu olmaktan gurur duyduğum partimin her kademesinde görev yapan arkadaşlarıma, bu muhteşem programın hazırlanmasında emeği geçen ilçe gençlik kolları başkanımıza ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki bazı gözler görmek istemese de kurulduğu günden bugüne kadar, genelde ve yerelde partimiz çok büyük işlere imza atmıştır. Biz hiçbir zaman gelen gideni aratır dedirtmedik. Hep daha büyük başarıları imza atmak için imza yarışına girdik. Bizim en büyük rakibimiz kendimiziz. Büyükşehir ve İnegöl Belediyesi daha büyük işlere imza atacak. Söz verilen tüm projelerde çalışacağız. Bizlere destek olan teşkilatlarımız var. Sizlerle birlikte olmak, aynı yolda adım atmak büyük bir gururdur” dedi. 

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ise, “Biz Ak Partiyiz, bizim için mazisi insanlık tarihi kadar eski, milletimizin selameti için, ilelebet yaşatmak arzusunda olduğumuz devletimiz için. Muhtar bile olamaz denildiği zamanda, demokrasi, özgürlük ve her şey Türkiye için sloganı il yola çıkan adam gibi adama inandık ve yanılmadık. Türkiye Cumhuriyeti devletini korkusuzca yöneten bir liderin yol arkadaşı olan ve toplum ruhunu yakalayarak bir olduk, diri olduk. Öyle ki bu dava samimane yapılan hayır duasını, bir lokma ekmeğini paylaşan, bayrak asan, kapı kapı, ev ev dolaşan milyonlarca kahramanın davası oldu. Ak Parti kadroları kuru kalabalık değildir. Teşkilatlarımız yurdun dört bir yanında iktidarımızın mimarlarıdır. Rabbim her birinizden razı olsun. Söz verdiğimiz gibi büyüyerek ilerliyoruz. Yakıp yıkan, nahoş eylemler ile çukur söylemler ile önümüze taş koymaya çalışanlar oldu. Çok şükür geriye bakınca hiç birinin esamesi okunmuyor. Zira bu millet kimi alaşağı edeceğini bilecek ferasete sahiptir. Milleti hakir görmeye çalışan zihniyet, kendi inancına uzak zihniyet hesap yapıyor ama bu millet durmak yok, yola devam dedi ve diyecek.  Değerli arkadaşlarım, teşkilatlar olarak partimizin çalışmalarını daha etkin desteklemenizi istiyorum. Yol uzun, yolculuk uzun, menzile daha epey var. Hedef kızıl elma, hedef aydınlık Türkiye. Lütfen bu dava haktır ve hasbiler davasıdır. Hesabı olan geri dursun, bu samimiyet davasıdır, samimi olmayan geri dursun. Yıllar boyu ezilen ümmetin son umudu ve son kalesidir. Bu kaleye bayrak dikecek Hasanları küstürmeyelim. İnsanlar ailesine küsmez, sırtını dönmez, ait olduğu yere ihanet etme ama karşılıklı özen göstermeliyiz. Kongreler, bayrak değişimi ve yarıştır. Yarınlarımıza ulaştıracak, seçimlere zafer götürecek yol arkadaşlarımızı seçiyoruz. Bu hayali kurmak kadar uğraşmakta yürek ve sabır işidir. Bu zaman kadar hizmette bulunan ağabeylerime, ablalarıma teşekkür ediyorum. Kadınlar ve çocuklar üzerinde partimize yapılan haksız saldırıları bu reddediyor ve kınıyorum. Kadınlar ve çocuklar bizim kırmızıçizgimizdir. AK Parti kadın ve çocukların teminatıdır. Diyarbakır Annelerini görmezden gelen, siyaset devşirmeye çalışan zavallıları ciddiye almıyoruz. AK Parti bir ailedir ve aile, AK Parti’nin kutsalıdır. 

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman,” Bugün İnegöl’deyiz, inandığın yolda yürü sloganı ile kongremizi gerçekleştirmek için bir aradayız. Değerli dava arkadaşlarım inandığı yolda yürüyen, ve dimdik liderinin arkasında duran teşkilatız. Pandemi nedeniyle atama görevi ile Mustafa Durmuş’a görevini devreden, çok güzel bir tablo ortaya koydukları için tüm önceki dönem ilçe başkanlarıma teşekkür ediyorum.  İnandığı yolda yürüyen teşkilattan bahsediyorum ama bugün İnegöl’de bu tabloyu gösterdiği için, kurucu ilçe başkanımız Sedat Kızılcıklı’ya, Burhan Alıcı ağabeyimize, Bülent Temelli ağabeyimize, Adem Demirel ve Mustafa Ersan, aynı azim ve gayretle, samimiyetle çalışmalarına devam ettikleri için her birine teşekkür ediyorum. İnşallah 2023 yılına gideceğiz. Sayın liderimiz çok önemli hizmet ve değişimleri yaptı, 19 yıl önce hiçbir şey eskisi olmayacak dedi ve öyle oldu. Bir çok şey değişti, inanılmaz hizmetler yapıldı. En önemlisi bu birlik ve beraberlik için tam ve bağımsız Türkiye’yi sağlamak adına yıllarca rüyamız olan Ayasofya’dan biraz daha bahsetmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıldığı gün gerçekleştirdiği konuşma çok önemli mesajlar içeriyordu. Hiç birini unutmamamız gerekir. Ayasofya’nın anlamı çok daha derindir. Bu kongreler sonrasında da aynı ruh ve heyecan ile önümüzde ki süreçte tüm teşkilatlarıma, her daim bizlerle yürüyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” 

Önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “Kongreler tecrübe ile değişimin adıdır. Yeni görev alacak arkadaşalar üstün başarılar temenni ediyorum. İnegöl Sayın Cumhurbaşkanımıza bu partinin kuruluşundan beri çok büyük destekler veren ilçemiz. İnegöl’e büyük bir şükran borçluyuz. İnegöllülere 2018 seçimlerinde ve 31 Mart’ta ki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Güzel bir kongre yaşıyoruz. Burada birlik ve beraberlik ruhunu görmek geleceğe ilişkin umutlarımızı arttırıyor. Şunu ifade etmek istiyorum; İnegöl’de çok büyük hizmetleri olmuş, İslam’ın ruhundan üfleyerek önemli insanlar yetiştirmiş, bugün içinde bulunduğumuz bu mekânı dâhil İnegöl’e kazandıran rahmetli Hikmet Şahin’e Allah’tan rahmet diliyorum” 

Son olarak konuşan önceki dönem İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala ise, “Gerçekten İnegöl kendisine yakışır bir performansı her seçimde ortaya koydu. O sizin desteğiniz ile hem İnegöl’ün, hem Türkiye’nin nereden nereye geldiğini hep birlikte yaşıyoruz ve görüyoruz. Bu sona doğru konuşmalarda bizler protokol mağduru oluyoruz. Bizde sona doğru geldikçe sizler zaten konuşmalar bitse diyorsunuzdur. Birkaç hususu beraberce dile getirmek faydalı. Daha önceki ilçe başkanlarımızı, belediye başkanlarımızı, diğer ilçelerimizin başkanlarını görüyorum, hepsi hoş gelmişler. Birleşmiş Milletlerin bir toplantısı için Kanada’da bulunduğum bir sırada, oradaki yetkililer ile bir masadayız, dedim ki sizi en fazla meşgul eden nedir. Dediler ki şaşıracağımız bir şey olmuyor. Bir de Türkiye’ye bakalım, her hafta Ege’de bize bir takım problem çıkarmaya çalışan Yunanistan hareket geçmiş. Suriye2de Türkiye’yi doğrudan ilgilendiren bir problem olmuş. Bu sabah kalktık ki Azerbaycan’a Ermenistan saldırmış. Böyle bir coğrafyada siyaset yapıyoruz. İşimiz zor, yükümüz ağır. Bu süreçleri milletimize bedel ödetmeden yönetmek mecburiyetindeyiz. Ege’nin neresi olduğunu söylerseniz Bursa’nın savunması Ege’den başladı. Biz herhangi bir ülke değiliz. İnegöl herhangi bir ilçe değil. Bursa herhangi bir il değil. Bursa ihracatı ile dünyada ki 122 ülkeden daha fazla ihracat yapabilen bir ilimiz. Bizim dönemde 2002’den bu yana 5 kat büyümüş. İnegöl, adının dışında her şeyinde il ölçeğinde. 1.5 milyara yaklaşan ihracatı ile, bir çok il İnegöl kadar ihracat yapamıyor. En az 5 katta İnegöl büyümüş. Türkiye’nin ilerlemesinde ne ciddi payı alan ilçelerden birindeyiz. Size ağır bir sorumluluk yüklüyoruz. Bu güne kadar Bursa hep destek verdi, İnegöl’de en fazla destek veren ilçelerden biri. Teşekkür ediyoruz ama siyasetimize, Ak Parti’ye bugüne kadar destek veren, ama bugün yada bugünden sonra yönetim kademlerinde bulunarak destek verene arkadaşlarıma hatırlatma yapmak istiyorum; başarılar diliyorum ama çok ağır bir çoğunlukla İnegöl’ü yönetiyoruz. Belediye kurulduğumuzdan beri bizde, ilçe teşkilatlarımız yüksek oy alıyor, bu size ne gibi bir sorumluluk yüklüyor? Bize oy vermiş, başka partilerden kardeşlerimiz, siz bir karar alırken, belediye bir karar alırken, siz bir hizmeti sunarken, o kardeşlerimiz içinde siz bir verisinizdir. Bir problemi aşmadıklarında size gelecekler. Onlara hak neyse onu onlara teslim edeceksiniz. AK Parti’nin siyaseti budur, bu olmalıdır. Bir hizmet yürütülecek yasal olanı yapıyoruz. Yetmez, helal olanı da yapacaksınız. Hizmet yürütüyoruz, mevzuata uygun bu kadar oluyor. Vicdanı da uygulayacağız. İnegöl’de İlçe başkanlarımız, belediye başkanlarımızın hiçbir yanlış işini duymuyorum” dedi. 

YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Mustafa Durmuş güven tazelerken, yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu:
Adnan Erçoban Akif Yaşin Bilal Celep Bilal Timagur, Derya Uysal Tuncay, Doğan Koçan Ergül Tanrıkulu, Erhan Bilican, Ernur Demirkır Hasan Gündoğdu, Hatice Tuna, İsmail Şentürk, Mehmet Önem Bozoğlu, Mehmet Serdar Nalcı Mehmet Yıldırım, Melih Ateş, Metin Elmacı, Mustafa Akduman, Mustafa Kılıç, Mutlu Bal, Orhan Yalçınyiğit, Sabahattin Ordu, Sedat Öpçiner, Semih Gülerer, Serpil Kavukçu, Sibel Zeybek, Talha Şeşka, Tevfik Köksal, Zübeyde Yakşe

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 19:36

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER