Minik Zeynep İstiklal Marşının 12 Kıtasını Ezbere Okuyarak Herkesi Ağlattı

İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Hamamlı İlk ve Ortaokulu Anaokulu öğrencisi 4.5 yaşındaki Zeynep Akçan, okulun bahçesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında, İstiklal Marşının 12 kıtasını duygulu bir şekilde ezbere okuyup herkesi ağlattı.

Minik Zeynep İstiklal Marşının 12 Kıtasını  Ezbere Okuyarak Herkesi Ağlattı

İstiklal Marşının 12 kıtasını birden ezbere okuyan minik Zeynep, izleyenlere belki de Türkiye'de bir ilki yaşattı. Öğrencisiyle gurur duyduğunu belirten Hamamlı mahallesi (Köyü) İnegöl Fenerbahçeliler Derneği İlk ve Ortaokulu Müdürü Taner Doğru, Zeynep'in çok yetenekli bir öğrenci olduğunu, bu yaşta okuma yazmayı öğrendiğini ve oldukça güzel resim yaptığını söyledi.

Hamamlı mahallesi sakini  baba Muhittin Akçan ise, "Kızımın çok farklı yetenekleri var. Bir gün eve geldiğinde, ‘Baba ben İstiklal Marşını ezbere biliyorum. Sana okuyayım mı?' diye sordu. Ben inanamadım, geçirdiğim şaşkınlık sırasında kızım  okumaya başladı. Gözlerim doldu ve kızıma sarılıp ağladım. Allah bana bu duyguyu tattırdı. Çok güzel bir duygu, herkese tattırsın inşallah" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2014, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER