MODEF Bugün Kapılarını Açıyor

-Açılışı, Bakan Nihat Zeybekçi’nin Yerine Bursa Valisi Münir Karaloğlu Yapacak-

MODEF Bugün Kapılarını Açıyor

31. MODEF İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, 15 Nisan 2014 Salı günü (Bugün) izlenime açılacak. 20 Nisan 2015 tarihine kadar izlenime açık kalacak olan MODEF 2014 İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarının açılışının Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından yapılacağı belirtilmişti.  Yoğun işleri nedeniyle Bakan Zeybekçi’nin açılışa  katılamayacağı belirtilirken, İnegöllü 178 Mobilya firmasının standının yer alacağı fuarın açılışının, Bursa Valisi Münir Karaloğlu tarafından yapılacağı bildirildi.

Belediye Başkanı ve MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş, MODEF 2014 fuarının açılışının, bugün  saat 14.00’de düzenlenecek törenle yapılacağını bildirdi.

İNEGÖL MOBİLYADA KENDİNİ KANITLAMIŞTIR

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Türkiye’deki birçok ilden büyük olan, gerçekleştirdiği atılım ve yatırımlarla daha da modernleşen ve gelişen İnegöl’ümüzde bir fuar coşkusunu daha hep birlikte yaşayacağız. İnegöl’ün ülke gündeminde bu kadar bilinirliğinin fazla olmasında, hiç kuşku yok ki yerel idarecilerinin ve girişimci ruha sahip insanının büyük etkisi var. Tarım, turizm ve ekonomik alanlarda hızla gelişen şehrimiz, hiç kuşku yok ki Mobilyada kendini kanıtlamıştır. Mobilya konusunda ülkemize örnek olacak ilkleri gerçekleştiriyoruz. İşte ilçeler bazında bir ilk olan İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olan İnegöl Mobilya ve Ağaç İşleri İhtisas OSB, yine Türkiye’nin ilk uluslararası Mobilya Test Laboratuarı TÜV Rheinland, bunun en büyük göstergelerindendir. Fuarımız gezildiğinde görülecektir ki, firmalarımız, stant tasarımları ve uygulamaları ile birbirleri ile yarışır ve diğer şehirlere model olacak durumdadır. Dünya standartlarında stant tasarımlarına sahibiz. Her yeni MODEF’te firmalarımızın yaptıkları Ar-Ge ve pazarlamanın, yeni tasarım ve uygulamaların örneklerine şahit oluyoruz. Bu durum İnegöl Mobilyacısının coşku, heyecan ve atılımını daha da kamçılamaktadır. Bu yönüyle İnegöl Mobilyası, Türk mobilya sektörünün belirleyici unsuru olmaya devam edecektir. İnegöl Mobilyası Bir Dünya Markası olarak dünyaya açılmış ve açılmaya da devam edecektir. Ülkemizin ekonomik direnci, dünya ülkelerinde sahip olduğu güç ve dik duruşu ortadadır. Ülkemiz her alanda Dünya ülkeleri üzerindeki hakimiyetini gün geçtikçe artırmaktadır. Ülkemizin her alandaki bu başarısını İnegöl’de de gösteriyoruz. MODEF Fuarlarımız bu direncin kentimizdeki en güzel örneğidir” dedi.

10 BİN VİP DAVETİYE DAĞITIMI YAPTIK

MODEF fuarını etkin kılmak adına hazırlık kapsamında gereken her şeyin yapıldığını bildiren Başkan Aktaş, “Bu bağlamda sizlere 2014 Nisan fuarı için yapılan çalışmaların ilklerinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle 2013 Kasım fuarında gerçekleştirdiğimiz portatif alanı MODEF 2014 Nisan fuarı için de gerçekleştirerek 178 sektör temsilcisi firmaya fuarımızda yer verdik. Fuarımızı direkt olarak  ziyaret etmiş olan profesyonel ziyaretçilerimizin yıl içerisinde profillerini değerlendirip datamıza ekleyerek, birebir olarak 10 bin VIP davetiye dağıtımı yaptık. Değerlendirmiş olduğumuz bu profilleri kategorize ederek, bayanlara yönelik olarak Vahe Kılıçarslan ile ‘Dekodizayn’ programı erkek müşteri profiline yönelik olarak ise Mesut Yar ile ‘Burada Laf Çok’ programına sponsorluk gerçekleştirerek her iki segmente yönelik çalışma yaptık. Fuarımızı ziyaret eden 81 ilin analizini yapıp, daha az ziyarette bulunan illerimiz olan Adana, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon illerinin en güçlü Yerel Gazete ve Radyolarında ayrıca bu illerin mobilya showroomlarının olduğu alanlarda toplamda 200 adet Bilboard ta MODEF Nisan fuarımızın reklam ve tanıtımını yaptık. Marie Claire Maison-Evim-House Beautıful-Sea Life dergilerinde aylık reklam çalışmaları ve tüm İDO seyahatlerindeki TV’lerin yayın akışlarında Nisan Fuarımızı tanıttık. Türkiye genelinde yine ilk kez GOOGLE Search arama motorunda ilk beşte fuarımızın görsellerini ve reklam çalışmalarını yürüttük. Ve bunun meyvelerini fuara bir hafta kala www.modef.com.tr internet sitemizden, sitemizi toplamda 1 ayda ziyaret edenlerin resmi sayısı 25 bin 244‘e ulaşmış bulunduğunu gördük. İlk kez Nisan fuar katılımcılarımıza özel İhracat ile ilgili destek verme adına Katar‘da ikili iş görüşmeleri yaptırdık ki, giden firmalarımızı Katar’da 52 Katar mobilya firması ile tanıştırdık. Özetle; artık fuar organizasyonunda da marka olma yolunda ilerleyen MODEF Nisan fuarımız kapılarını tüm Türkiye’ye ve dünyaya bir kez daha açacaktır” şeklinde konuştu.

BAKAN ZEYBEKÇİ GELEMİYOR

Açılışa katılacak protokol hakkında bilgi veren Aktaş, “Daha önceden Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Şahin, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’nin fuarımızın açılışını yapacağı bilgisi verilmişti. Ancak kendileri son anda çıkan bir programından dolayı açılışa teşrif edemeyeceklerini bildirerek, katılımcılarımıza hayırlı ve bol kazançlı fuar geçirmeleri temennisini ilettiler.  Yarın saat 14.00’te Bursa Valimiz Münir Karaloğlu, Bursa Milletvekilimiz Hüseyin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin teşrifleri ile gerçekleştireceğimiz açılışımıza, tüm sektör temsilcilerini ve tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. Hayırlı iş ve bol kazançlı bir fuar olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER