NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN YKS'YE GİRECEKLER İÇİN KARAR

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN YKS'YE GİRECEKLER İÇİN KARAR

Tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri, 6 Haziran Cumartesi günü açık olacak. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecekler olan öğrenciler için karar aldı.

Genel Müdürlüğün Twitter hesabından yapılan paylaşımda; 15 yaşını tamamlayanların, anne, baba, veli veya vasisi T.C. Kimlik Kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belgeyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 6 Haziran Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arası sokağa çıkabileceği belirtildi.

RANDEVUSUZ MÜRACAAT EDİLEBİLECEK

Açıklamada, "Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. Kimlik Kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son 6 ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER