Öldürülen adamın kızı; bebeğimin kalbi durdu, kürtaj oldum

Geçtiğimiz yıl Kemalpaşa mahallesinde aile arasında yaşanan tartışma sırasında öfkesine hakim olamayıp, gelinine ve dünürüne kurşun yağdırarak, dünürünün ölümüne, gelinin ise yaralanmasına neden olan sanığın yargılaması sürüyor.

Öldürülen adamın kızı; bebeğimin kalbi durdu, kürtaj oldum

9 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen olayda, Niyazi B., oğlu İbrahim ve gelini Leyla B.´nin evine ziyarete geldi. Ziyaret esnasında Leyla B., iddiaya göre kayınbabası Niyazi B.´ye kayınvalidesinin eşi ile arasını bozduğu gerekçesiyle eve gidip gelmesini istemediğini söyleyince tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar polis merkezine giderek birbirlerinden şikayetçi oldu. Karakoldan çıkan taraflar evlerine döndü. Evde bulunan silahını alıp 2 saat sonra tekrar oğlunun evine gelen Niyazi B., gelini 25 yaşındaki Leyla B. ve evde bulunan dünürü 54 yaşındaki Ali Osman Ş.´yi tabancayla yaraladı. Bacaklarından yaralanan Leyla B. ile Ali Osman Ş., haber verilmesi üzerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından İnegöl Devlet Hastanesi´ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ali Osman Ş. olaydan bir hafta sonra hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Niyazi B. tutuklanarak cezaevine koyuldu.

BERAATİNİ İSTEDİ

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde Hakim karşısına çıkan sanık Niyazi B. ilk ifadesinde, “Olay günü eşim Bursa´dan gelip oğlumuz Mesut´un evine gitmiş. Gelinimiz Leyla ile tartışma yaşamışlar ve karakolluk olmuşlar. Bu nedenle maktul Osman Ş., beni arayarak küfür etti ve seni öldüreceğim dedi. Sonrasında ben eşimi almaya gittim. Evden çıkarken Osman Ş. ve gelinimiz Leyla ile karşılaştım. O sırada Osman bana küfür ederek saldırdı. Leyla´da bana saldırdı. Bana saldırdıkları için üzerimdeki silahla ayaklarına 6 el ateş ettim. Beraatımı talep ediyorum” demişti.

CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUM

Müşteki sanık Leyla B.´de ilk ifadesinde, “Olay günü arkadaşımla evde oturuyordum. Kayınvalidem Kadriye B. evime geldi. Kapıyı açınca kayınvalidem beni tutup savurdu ve kolumu kapıya sıkıştırdı. Böyle olunca kayınvalidemi evden çıkarttım. Ardından ailemi aradım. Eşyalarımı toplayıp çıkarken, Niyazi B. bana yumrukla vurdu. Babam da beni kurtarmak için araya girdi. Niyazi B. bize arkamızdan ateş etti. Ben ve babam yaralandı. Daha sonra babam vefat etti. Niyazi B.´den şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ediyorum” demişti.

Sanık Niyazi B. yeniden hakim karşısına çıktı. Sanık Niyazi B. savunmasında ilk ifadesini tekrarlarken, öldürülen Ali Osman Ş.´nin eşi Mürüvvet Ş.’de savunma yaptı.

İLK ÖNCE EŞİMİ VURDU, SONRA KIZIMI

Mürüvvet Ş., “Kızım beni çağırınca eşimle birlikte gittik. Kızımızı alıp evimize dönecektik, kızım evinden dışarı çıktığında Kadriye B. benim yakama yapıştı ve beni savurdu. Bize bağırdı. Niyazi B.’de kızımın saçından tutup duvara savurdu. Eşim kızımı ayırmak için araya girdi. Niyazi B. tabancayla hem eşime hemde kızıma ateş etti. İlk önce eşimi vurdu, sonra kızımı. Sanıktan şikayetçiyim.” Dedi.

BEBEĞİMİN KALBİ DURDU, KÜRTAJ OLMAK ZORUNDA KALDIM

Ali Osman Ş.´nin kızı A.Ş. ise savunmasında, babasının ölümünden dolayı sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, “Olay sırasında 5 haftalık hamileydim. Yaşadığım olaydan sonra kullandığım ilaçlar nedeniyle bebeğimin kalbi durdu, kürtaj olmak zorunda kaldım.” Dedi.

ÖKSÜZ BIRAKTI

Ali Osman Ş.´nin oğlu O.Ş.’de ifadesinde, “Bu adam beni öksüz bıraktı. Olay nedeniyle psikolojik olarak etkilendim. Cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Niyazi B.’nin eşi Kadriye B.’de ifadesinde, “Eşim karıncayı incitmeyen bir insan. Leyla bizim hayatımızı kararttı. Küfürde edilince bunalarak silahıyla ateş etti.” dedi.

Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER