otobüsler sefere başladı

..,.,

otobüsler sefere başladı

YENİ OTOBÜSLER SEFERE BAŞLADI

İnegöllülere şehir içi ulaşımda daha konforlu hizmet sunmayı amaçlayan İnegöl Ulaşım A.Ş. (İNULAŞ) tarafından yenilenen 110 sarı otobüs şehir içinde sefere başladı.

Cerrah mahallesinin yanı sıra İnegöl merkez mahallelerinde sefere başlayan otobüsler, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı. Plakası takılan araçlar peyder pey seferberler başlarken, eski araçların birkaç gün içerisinde yenileriyle değişeceği öğrenildi.

İNEGÖL HALKIMIZ HER ZAMAN EN İYİSİNE LAYIKTIR

İNULAŞ Başkanı İbrahim Bayram, “Mart 2010 tarihinde İnegöl Belediyemizin o dönem ki Başkanımız, şimdi ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş´ın göstermiş olduğu üstün gayret ve fedakarlıklarla hayata geçirilen ‘Ulaşım´da Kardeşlik´ projesiyle 7 yıldan beri bu hizmeti sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapan bir ulaşım şirketiyiz. Şehir içi yolcu taşımacılığında ekonomik, konforlu, rahat ve güvenli ulaşım hizmeti sunabilmek için, ayrıca sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak, halkımıza dünya standartlarında ulaşım imkanı sunmak adına aldığımız 110 adet, tamamı 2017 model, Otokar marka, 26 oturan, 35 ayakta olmak üzere toplam 61 yolcu kapasiteli otobüslerimizin son teknolojiye sahip olması ve tamamen Otokar marka yeni nesil düşük enzimli, çevre dostu Euro6 motoru olması bizim için büyük önem taşıyor ve bizlere gurur veriyor. Bu süreçte bizlere destek veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş´a, İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban´a, Başkan Yardımcımız Eşref Yiğit´e, Otokar firması yetkilisi Sebahattin beye ve değerli müdürlerine, Atalay Otomotiv firması sahiplerine, İnegöl halkına daha iyi hizmet verme adına fedakarlık gösteren araç sahibi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnegöl halkımız her zaman en iyisine layıktır.” Dedi.

NUMARALAR DEĞİŞTİ

Güzergah istikametlerinde herhangi bir değişikliğin yapılmadığını belirten Başkan İbrahim Bayram, sadece hat isimlerinde değişiklik yapıldığını söyleyerek, “Cerrah, İnegöl İşletme Fakültesi, Adliye Sarayı, Terminal ve Devlet Hastanesi istikametinde çalışan 1 nolu hattımız 611, Doğru Garajı, Adliye Sarayı, İnegöl AVM, Organize Sanayi Bölgesi ve Terminal istikametinde çalışan 2 nolu hattımız 612, Mesudiye Mahallesi, Terminal, İnegöl Devlet Hastanesi ve Adliye Sarayı istikametinde çalışan 3 nolu hattımız 613, Mesudiye Mahallesi, Ankara Caddesi, Adliye Sarayı, İnegöl İşletme Fakültesi, Devlet Hastanesi, İNGAZ ve Terminal istikametinde çalışan 4 nolu hattımız 614, Terminal, Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı ve Ağaç İşleri Sanayi istikametinde çalışan 5 nolu hattımız 615, Alanyurt, Kozluca Yolu, İnegöl AVM, Hikmet Şahin Kültürparkı ve Ertuğrulgazi Caddesi istikametinde çalışan 6/A hattımız 616, Alanyurt, Köy İçi, Hikmet Şahin Kültürparkı ve Ertuğrulgazi Caddesi istikametinde çalışan 6/B nolu hattımız 617, Alanyurt, Ertuğrulgazi Caddesi, İnegöl Devlet Hastanesi ve Terminal istikametinde çalışan 7/A nolu hattımız 618, Alanyurt, Adliye Sarayı, Devlet Hastanesi ve Terminal istikametinde çalışan 7/B nolu hattımız 619, Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü, Akhisar Mahallesi, Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı ve Ertuğrulgazi Caddesi istikametinde çalışan 8/A nolu hattımız 620, TOKİ, Terminal, Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı ve Ertuğrulgazi Caddesi istikametinde çalışan 8/B nolu hattımız 621, Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü, Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı, Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu, Osmanbey Caddesi, Çardak Cami ve İnegöl AVM istikametine çalışan 8/C hattımız 622, Huzur Mahallesi, Mobiliyum AVM, Terminal, Adliye Sarayı ve Devlet Hastanesi istikametine çalışan 9 nolu hattımız 623 olarak değiştirildi. Değişiklikler yeni otobüslerin devreye girmesiyle başlayacak” şeklinde konuştu.

ŞEHİRİÇİ ULAŞIMDA KONFOR ÇITASINI YÜKSELTTİ

Sınıfının tek tam alçak tabanlı otobüsü olma özelliğine sahip olan Sultan LF, yolcu kapasitesi, engelli yolcu rampası, geniş yolcu alanı, rampaları kolayca tırmanmasını sağlayan yüksek tork değeriyle de dikkat çekiyor. Yolculardan ayrılmış özel sürücü bölgesi, kısa vites kolu ve konforlu sürüşü ile rakiplerinden ayrışan Sultan LF´de klima, kamera ve kayıt sistemleri, dijital hat tabelaları gibi zengin donanımlar standart olarak sunuluyor. Güçlü motoru ile her türlü yol koşulunda üstün performans sunan Sultan LF, hafif gövde yapısı ile güç ve ekonomiyi birlikte sunuyor. Standart olarak 21+4(katlanır)+35+1, isteğe bağlı olarak 21+42+1 ve 21+1(tekerlekli sandalye)+35+1 yolcu taşıma kapasitesiyle üretilebilen Sultan LF, şehir içi ulaşımda fark yaratıyor. Otokar´ın yeni otobüsü Sultan LF, 8.4 metrelik uzunluğa sahip.

VATANDAŞLAR MEMNUN AMA…

sabah itibariyle konforlu yeni araçlarla şehir içi ulaşımı sağlanan vatandaşlar, yeni araçların İnegöllüler için oldukça konforlu olduğunu, iniş ve binişlerde sorun yaşanmayacağını söylediler. Bazı vatandaşlar, sürücülerin de yolcular ile diyaloglarında oldukça sert üslup kullandıklarını söyleyerek, bu konuda gerekenin yapılmasını istediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18