ÖZCAN AYHAN GÜVEN TAZELEDİ

İnegöl Mobilyacılar Odasının önceki gün BESOB Esnaf Sarayı Düğün Salonunda gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında, mevcut Başkan Özcan Ayhan güven tazeleyerek üçüncü kez Başkanlık görevine getirildi.

ÖZCAN AYHAN GÜVEN TAZELEDİ

Başkanlığa aday olmak isteyen Ziya Çalışkan´ın adaylığı yönetim aday listesindeki yazım hatası nedeniyle kabul edilmedi.

Genel kurul toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Sakarya Sandalyeciler Odası Başkanı Muhittin Kılıç, Bursa Mobilyacılar Odası Başkanı Yaşar Kayahan, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Tandoğan Taner, İnegöl Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salim Kaplan, esnaf oda başkanları ile oda üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığını Bursa Mobilyacılar Odası Başkanı Yaşar Kayahan´ın yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Yönetim ve denetim kurulu raporları, gelir-gider tablosu, tahmini bütçe ve faaliyet raporu okunarak ayrı ayrı ibra edildi.

İKİ ÖNEMLİ PROJEMİZ VAR

Dilek ve temenniler kısmında söz alan Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “Bize destek veren üyelerimize teşekkür ediyorum. Aday olan Ziya Çalışkan´a da renk kattığı için teşekkür ediyorum. Biz her zaman dostuz, arkadaşız, esnafız. Ekibine de teşekkür ediyorum. Odamızın birçok faaliyeti var. Mobilya kataloğu yaptık, tedarikçi rehberi yaptık. Mesleki okullara makineler aldık. Hala bu yardımları yapmaya devam edeceğiz. Odaların, yalnızca aidat gelirleri var. Bizim üç tane personelimiz var. Bütçenin el verdiği ölçüde sıkıntılı olan esnaf arkadaşlarımıza, ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımlar yapıyoruz. Tabi bu işler kolay değil. Yılın yarısını MODEF´te mobilya fuarı hazırlıkları için geçiriyorum. Sizler bize güvendiniz. Bizlerde sizin bu güveninize layık olmak için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Ankara´da, Bursa´da odamızı en güzel şekilde temsil ediyoruz. Fuarlara geziler düzenliyoruz. İki tane büyük projemiz var. Birincisi, mobilyacılarımıza İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde bir sanayi sitesi yapmak için 4 yıl önce müracaatta bulunduk. İnşallah bizlere yer verecekler. Oraya en azından götürebildiğimiz kadar arkadaşımıza yer yapmayı düşünüyoruz. İnşallah bunda muvaffak oluruz. Bu çok önemli bir projedir. Hem İnegöl sanayisinin rahatlaması hem de sizler için önemli. İkincisi ise, MODEF projemiz var. Şirket ortağı olduğumuz MODEF binasının büyümesi gerekiyor. 60-70 milyon liralık bir proje. Biliyorsunuz odamız buranın yüzde 30 ortağıdır. Biz taşın altına elimizi koymazsak, ismimiz Mobilyacılar Odası, biz dışarı da kalırsak ayıp olur. Bizde işin içindeyiz. İnşallah sizlerin desteğiyle bu projeleri yapacağız. Kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YAZIM HATASI YÜZÜNDEN ADAY OLAMADI

Genel kurulda Başkanlığa aday olmak için liste hazırlayan Ziya Çalışkan, yönetim aday listesinde yazım hatası yaptı. Başkan adayının listenin en üstünde isminin ayrı yazılması gerekirken, yönetim kurulu listesinde yer alması nedeniyle Ziya Çalışkan´ın hazırladığı liste, seçim kurulu ve bakanlık temsilcileri tarafından kabul edilmedi.

YENİ YÖNETİM

Mobilyacılar Odası yönetim kurulu üyesi Ümit Aybil´e bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim edilmesinin ardından, tek listeyle gidilen seçimde Başkanlığa üçüncü kez Özcan Ayhan seçilirken, yönetim kurulu İsmail Taç, İbrahim Turan, Ömer Gürkan, Murat Esiner, Abdurrahman Maksutlar, İsmail Küley, denetim kurulu ise, Kemal Kaya, Ali Karasu ve Ahmet Güder´den oluştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER