Posoflular Kültür Derneğinin Kongresi Yapıldı

1990 yılında kurular

Posoflular Kültür Derneğinin Kongresi Yapıldı
1990 yılında kurular

Başkan Hakan Ergül Güven Tazeledi

1990 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan İnegöl Posof Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin, 19. Olağan Kongresi dün dernek binasında gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Hakan Ergül güven tazeleyerek bir kez daha Başkanlığa seçildi. 

Dün saat 13.00'de dernek binasında yapılan ve Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel, SP Belediye Meclis Üyesi Özgür Öztürk ile çok sayıda dernek üyesinin katıldığı kongrenin açış konuşmasını yapan İnegöl Posof Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Ergül, "Geride bıraktığımız 2 yıllık sürede çok çalıştık. Dernek binasının tadilatını yaptık. Kurumsal bir dernek olmak için çalışmalar yaptık. 2 sene içerisinde 5 defa halk aşıklarını ağırladık ve kültürümüzün bir parçası olan aşıklarımızı hemşerilerimizle buluşturduk. Her bayram derneğimizde bayramlaşma yapıldı. Geleneksel hale gelen seyran şenliklerimizi yine Pazaryeri Küçükelmalı piknik alanında yaparak devam ettik. Bu sene yine seyranı yeriyle ile ilgili çalışmalar yaptık.  Geleneksel hale gelen Halı saha turnuvamızı ilk sene İnegöl’de, ikinci sene Alanyurt’taki kendi sahamızda gerçekleştirdik. Uğultu Tiyatro Gurubunu kurduk. Belediyenin organize ettiği uluslararası kültür şenliklerinde çadır etkinlikleri ile Halk oyunları gösterilerine folklor ekibimizle  katıldık. Voleybolda birinci olduk" dedi.

Derneğin borçlarını kapattıklarını ve şuan derneğin bir borcu bulunmadığını belirten Başkan Ergül, "Derneğimizin borçlarının kapanmasında emeği geçen bütün dostlarımıza ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bu dönem kültürel ve sanatsal çalışmalara daha çok yer vereceğiz. Allah nasip ederse Kocatepespor tesislerindeki düğün salonunu da hizmet açacağız" diye konuştu.

Divan heyeti seçimi, faaliyet ve denetim raporlarının okunup ibrasının ardından, tek listeyle gidilen seçimde, Hakan Ergül İnegöl Posoflular Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Başkanlığına getirilirken, yönetim kurulu üyeliklerine Erkan Sayılır, Mustafa Kara, Davut Baltacı, Ayşe Balcı, Muhsin Kılıçoğlu, Sırrı Önder, Kemal Can, Durmuş Suoğlu, Şemsi Ağyar ve Gökhan Kurşun, Denetim Kurulu üyeliklerine Engin Durgun, Sinan Koçer, Savaş Ateş, Metin Özcan, Volkan Gürler ve Sakin Çankaya seçildiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2012, 02:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER