SAADETLİLER İFTARDA BULUŞTU

İSLAM´I ANLATMIYOR, İNSANI AĞLATIYORLAR

SAADETLİLER İFTARDA BULUŞTU

Saadet Partisi (SP) İnegöl İlçe Teşkilatı, aylık ilçe divan toplantısını geçtiğimiz Cuma günü iftar programı ile birlikte gerçekleştirdi. İftara katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte televizyon kanallarında sürekli hocaların konuştuğunu belirterek, "Televizyon programlarında insanlara İslam´ı anlatmaktan ziyade insanları ağlatmak için çabalayan hocalara rağmen, yine Ramazan Ayı´nın bereketinin hep beraber yaşıyoruz. Aldığı 600 bin TL para karşılığında televizyonda yapmış olduğu programda işsiz gence sabrı ve şükrü anlatan hocalara rağmen Ramazan Ayı bereketli bir ay elhamdülillah" dedi.

SEÇİM STARTI ŞİMDİDEN VERİLDİ

Osmanlı Sarayı´nda gerçekleşen Divan Toplantısı´na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ertan Sütçü ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı. Yemeğin ardından konuşan İlçe Başkanı Ertan Sütçü, “Allah´a şükrediyoruz elhamdülillah, bizleri Ramazan ayında bir araya getirdi, böyle güzel bir organizasyonda bizleri buluşturmuş oldu. Saadet Partisi olarak rahmetli Erbakan Hocamızın ifadesi ile ‘Bu ülkenin mayasıyız´. Maya olmadan ekmek olmayacağı gibi, Saadet Partisi olmadan, Milli Görüş olmadan ülkemizde ve tüm coğrafyada birlik ve beraberliğin olması söz konusu değildir. Ve bizler Allah´ın izni ile inancımızı daha da üst seviyeye getirerek, hemen seçimin ardından, bismillah dedik çalışmaya başladık. Şu an burada yapmış olduğumuz bu program, bu coşku, bu heyecan, bu kalabalık, Saadet Partisi´nin Saadet Partisi kadrolarının ne kadar inançla, azimle çalıştığının bir göstergesidir. Sizleri canı yürekten tebrik ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bizler inanıyoruz ki; Allah´ın izni ile Saadet Partisi, Milli Görüş önce ahlak ve maneviyat bayrağını, diğer taraftan faizsiz bir düzeni ve İslam Birliğini kuracak, tüm insanlığa, dünya ve ahret saadetini kuracak en büyük teşkilattır elhamdülillah. Ve inşallah bu azimle çalışmaya devam edeceğiz. Bizler İnegöl ilçe teşkilatı olarak üzerimize düşen misyonun farkındayız. İnşallah bu misyonu, bu gücü, birlik beraberliğimiz ile çalışma azmimiz ile gerçekleştirecek inanca sahibiz. İnşallah Ramazan ayının bereketi ile çalışmalarımızı arttıracağız ve inşallah tüm seçmenlerimize, tüm insanlığa hizmet etmek için gayret içerisinde bulunmuş olacağız" dedi.

KADINLARA ÖZEL TEŞEKKÜR

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Selim Said Terzioğlu ise, "Öncelikle hanımefendi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Konuşmama öyle başlamak istiyorum. Ondan sonra genç kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Allah onlardan ebediyen razı olsun. Çünkü gerçekten Bursa´da, İnegöl´de ve tüm ilçe merkezlerinde gördüğüm şu ki, hanım kardeşlerimiz altı aylık bebesiyle, bir yaşında çocuğuyla, beş veya altı yaşında çocuğuyla bu teşkilat çalışmalarına hem ev işlerini yaparak hem teşkilat çalışmalarında en çok çalışarak bence en çok alkışı ve sevabı aldılar. Allah onlardan razı olsun, benim hanımımda bu çalışanların içindeydi. Allah ebediyen onlardan da, sizden de razı olsun. Şimdi bir çalışma yaptık, canla başla gayret ettik değerli kardeşlerim. Ben bu çalışmalarımızın aldığımız oy ile orantıda olmadığı kanaatindeyim" dedi.

RAMAZAN HOCALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Toplantıda son olarak konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, "Rabbim bu buluşmamızı hayırlara vesile kılsın inşallah. Ben sözlerime başlarken başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bu on bir ayın sultanı Ramazan Ayı´nda ve mübarek bir günün akşamında bizlerin buluşmasına vesile olan İnegöl ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Rabbim, Ramazan Ayı´nı bütün Müslümanların uyanışına, dirilişine ve affına vesile kılsın inşallah. Gerçekten hep beraber yaşıyor, hep beraber hissediyoruz ki, Ramazan Ayı Rabbimizin rahmetini, bereketini, yağmur gibi üzerimize yağdırdığı bir ay. Televizyonlarda İslam´ın özünü anlatmaktan ziyade İslam´ın edebiyatını yapan hocalara rağmen gerçekten Ramazan Ayı bereketli bir ay. Televizyon programlarında insanlara İslam´ı anlatmaktan ziyade insanları ağlatmak için çabalayan hocalara rağmen yine Ramazan Ayı´nın bereketini hep beraber yaşıyoruz. Aldığı 600 bin TL para karşılığında televizyonda yapmış olduğu programda, işsiz gence sabrı ve şükrü anlatan hocalara rağmen Ramazan Ayı bereketli bir ay elhamdülillah. Çünkü, Ramazan Ayı on bir ayın sultanı ve Kur´an ayıdır. Rabbim, Bakara suresi 185. ayeti kerimede şöyle buyuruyor; ‘Ramazan Ayı öyle bir aydır ki, insanlara doğru yolu gösteren, hak ile ba´tılı birbirinden ayıran Kur´an-ı Kerim o ay gönderilmiştir.´ Bu tarihi defalarca okumaya ihtiyacımız var. İnsanlara doğru yolu gösteren, hakla batılı birbirinden ayıran Kur´an-ı Kerim Ramazan Ayı´nda göndermiştir. Allah hepimize Kur´an-ı doğru anlamayı nasip etsin inşallah. Doğru anlamayı diyorum, çünkü bir şeyi yanlış anlamak bazen hiç anlamamaktan daha tehlikeli durumdadır. Zaten İslamı Alem bugün İslamı, Kur´an-ı yanlış anlamanın sıkıntısını çekiyor. Halbuki bilmeliyiz ki Kur´an örf olarak, özet olarak biz Müslümanlara sadece üç tane mesaj veriyor. Nedir bu üç tane mesaj. Bir; Hayat kısacık bir imtihandan ibarettir. Sakın kendinizi kaptırmayın. Zaten Allah Resulü bir Hadisi şerifte şöyle buyuruyor, ‘Dünya´da en çok şaşıracak insanoğlu ahrete inandığı halde hep Dünya´ya çalışandır.´ Ve biz biliyoruz ki imtihanların en büyüğü Dünya imtihanıdır ve Dünya imtihanın bütünlemesi yoktur, tekrarı yoktur. Hepinizin malumu bir kaç gün öncesinde eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel vefat etti. Allah taksiratını affetsin. İnanın bu gün Cumhurbaşkanı olan, Başbakan olan insanlar yirmi sene sonra o zamanın yirmi yaşındaki gençleri tanımayacak. Ama bu davaya hizmet eden insanları hiçbir ümmet, hiçbir insan, hiçbir Müslüman unutmayacak. Bundan dolayı biz biliyoruz ki, Dünya hayatı kısacık bir imtihandan ibarettir. Kur´an´ın bize vermiş olduğu ikinci mesaj ise ‘İslam bir bütündür, ekleme ve çıkartma asla yapılamaz" Bütün Müslümanların tek ölçüsü vardır, o da Kur´an ve sünnettir. İslam´ın ne radikali olur, ne ılımlısı olur" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER