ŞANLI ORDUMUZUN ARKASINDAYIZ

Suriye´nin Halep kentine bağlı Celabrus bölgesine düzenlenen askeri harekâta ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Ertan Sütçü,

 ŞANLI ORDUMUZUN ARKASINDAYIZ

“Her ülke kendi sınırlarını korumak mecburiyetindedir. Şanlı ordumuza destek verip, dua etmeliyiz” diye konuştu.

 TBMM´de kabul edilen ve onaylanmak üzere Cumhurbaşkanlığı´na giden İsrail Anlaşması´nın altını çizen Sütçü, her fırsatta İsrail´i ‘terör devleti´ olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın bu anlaşmayı onaylamayacağını söyledi. Sütçü, “Her fırsatta, ‘İsrail´i terör devleti olarak´ niteleyen, ‘Ben görevde olduğum sürece İsrail ile normalleşme mümkün değildir´ diyen bir Cumhurbaşkanımızın böyle bir anlaşmayı onaylamaya yüreğinin el vermeyeceğine inanıyoruz” dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Biden´in ziyaretini de değerlendiren Başkan Ertan Sütçü, 15 Temmuz´da, darbecilerin destek aldığı İncirlik Üssü´nü hatırlatarak, “FETÖ yapılanması ne kadar tehlikeliyse, NATO yapılanması da o kadar tehlikelidir. Bu ülke için hücre evleri ne kadar tehlikeliyse Amerikan üsleri de o kadar tehlikelidir. Örneğin 15 Temmuz kalkışmasında, İncirlik Üssü´nün oynadığı rol ortadadır. Bu yüzden biz hükümetten, Biden ile görüşmede aynı kararlılığı İncirlik için de göstermesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

 Yaşanan terör olaylarının ve bombalı saldırıların 15 Temmuz´un devamı olduğunu bildiren Ertan Sütçü, kuklacının Türkiye´yi bölme hedefinde olduğunu kaydederek, “15 Temmuz´da başarılamayan iç savaş tahriki, şimdi Elazığ gibi, Antep gibi stratejik şehirler hedef alınarak gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri sadece birer kukladır. Kuklacı´nın asıl hedefi ise tüm Türkiye´dir. Güneydoğu´yu Türkiye´den koparmaktır” şeklinde konuştu.

KAOSTAN ÇIKMAK İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Başkan Sütçü, “Bütün bu gelişmeler göstermektedir ki, Türkiye artık kozmetik tedbirlerle yönetilemez. Her kriz aynı zamanda bir fırsattır. Türkiye bu kaostan çıkmak için kararlı adımlar atmak zorundadır. Biz, Saadet Partisi olarak daha önce söylediğimiz gibi teröre karşı mücadelede bütün gücümüzle Hükümetin yanındayız. Terör yoluyla Türkiye´ye verilmek istenen mesajı yırtıp atma konusunda tüm desteğimizle hükümetin yanındayız. Terörün arkasındaki üst aklı, finansal desteği ve küresel güçleri cesurca deşifre edecek bir duruşu ortaya koydukları takdirde, bütün gücümüzle Hükümetin yanındayız. Ancak, olayları doğru okumak ve doğru çözüm yolları bulmak zorundayız. Teşhisi doğru yapmadığımız takdirde, doğru tedaviyi bulamayız. Asıl olan kuklacıyı deşifre edebilmektir. Kuklacıya karşı önlem alabilmektir. Yoksa kukla bugün paralel olur, yarın üçgen. Kukla bugün IŞİD olur, yarın başka bir şey. Sonuç değişmez. Bunun yolu da gerçeklerin üzerini örtmek değil, tam tersine cesurca üzerine gitmektir.  Artık pansuman tedbirlere değil, topyekün bir yaklaşım değişikliğine ihtiyaç vardır. İç politikadan, dış politikaya kadar, terörle mücadeleden, sınır güvenliğine kadar her alanda yeni bir vizyon oluşturulmalıdır. Türkiye Ordusuyla, polisiyle, istihbaratıyla, ekonomisiyle ve milli eğitimiyle artık topyekün yeni bir inşa sürecine girmelidir. Biz, bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Bu sebepten dolayı Şanlı ordumuzun sadece şu anki operasyonunda değil, her zaman arkasındayız. Muzafferiyetleri için dua ediyoruz” dedi. SALİH BAKICI

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER