SKG Hizmet Binası Bu Ay Açılacak

Ağustos ayı içerisinde hizmete açılması planlanan Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Alanyurt’taki yeni hizmet binasında incelemeler yapan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöllülerin SGK’dan artık daha konforlu hizmet alacağını belirtti.

SKG Hizmet Binası Bu Ay Açılacak

SGK, İNEGÖL’DEKİ 236 BİN İNSANIMIZIN HEPSİNİ İLGİLENDİRİYOR

Önceki gün saat 12.30’da, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli ve bazı yönetim kurulu üyeleri ve İlçe Kadın Kolları Üyeleriyle birlikte SGK hizmet binasında incelemeler yapan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, merkezi hükümetin yatırımlarının İnegöl’de devam ettiğini belirterek, “Bu yatırımlar halkımızın daha rahat hizmet alması için gerçekleştiriliyor. AK Parti hükümeti olarak, Genel Merkez İl ve İlçe teşkilatları olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dün yeni Hastanemizi ziyaret ettik. İnşallah sene sonunda bitirip hizmete alacağız. Vergi Dairemizin altında sıkışık bir yerde hizmet veren Sosyal Güvenlik Merkezimizi, Alanyurt bölgesinde modern binasına kavuşturduk. 3 katlı ve yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alana sahip yeni binada 40 personelimiz hizmet verecek. Bu Kurum, İnegöl’de 236 bin insanımızın hepsini ilgilendiriyor. Hem emeklilik hem de sağlıkla ilgili işlemler burada yapılacak. Yeni çıkaracağımız kanunla birlikte yapılacak işler de, bu yeni binada hizmet vermeye başlayacak” dedi.

YENİ KANUNLA YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BU BİNADA ALINACAK

SGK Bursa İl Müdür Yardımcıları İsmail Ünlü, Eran Karaca ve SGK İl Müdürlüğü İnşaat Kontrolörü Ayfer Bayram’dan, SGK Hizmet binasıyla ilgili bilgiler alan Milletvekili Hüseyin şahin, İnegöllülerin konforlu bir şekilde hizmet alacağını ifade ederek, “Böylece İnegöl’de cazibe merkezlerini dağıtmış oluyoruz. Sadece sıkışmış olan bölgede değil, SGK binasını Alanyurt’ta, Gençlik Merkezini Huzur Mahallesinde ve Akhisar’da yaparak, şehrin diğer yaşam merkezlerine de dağıtmış oluyoruz. İnşallah bu ay sonunda kurum yetkililerimiz, çıkaracağımız kanunla birlikte yapılandırma başvurularını bu binada alacaklar. Bu hizmeti İnegöl’e kazandırmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnegöl’de şuanda 21 personel hizmet veriyor. İhtiyaç olursa kurumumuzu 40 personele kadar hizmet verebileceği bir noktaya taşımış olacağız. 2 milyon 250 bin TL’lik yatırımı, Çalışma Bakanlığımız gerçekleştirmiştir. Emeği geçen başta Bakanımız olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER