SPOR FESTİVALİ BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Okullar Arası Spor Festivali’nin kura çekimi gerçekleştirildi.

SPOR FESTİVALİ BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi, 3 yıldır Başkanlık Kupası adı altında düzenlediği organizasyonu bu yıl Okullar Arası Spor Festivali adıyla hayata geçirecek. 4’üncü kez düzenlenecek olan organizasyon öncesi 7 branşta gerçekleştirilecek olan Okullar Arası Spor Festivali’nin grup kuraları çekildi. Kura çekimi Pazartesi günü 15.00’da İnegöl Mobilya Müzesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

67 OKUL 34 KATEGORİDE MÜCADELE EDECEK

Bursa’nın en büyük spor organizasyonu unvanıyla gerçekleştirilen İnegöl Belediyesi Okullar Arası Spor Festivali’nde; futbol, futsal, voleybol, basketbol, masa tenisi, puanlı atletizm ve bocce olmak üzere toplam 7 branç yer alırken, bu branşlarda; gençlerde 11, yıldızlarda 12 ve küçüklerde 11 olmak üzere toplam 34 kategori yer alıyor. 37 ortaokul ve 30 lisenin katıldığı Okullar Arası Spor Festivali’nde toplam 67 okul zorlu karşılaşmalarda boy gösterecek.

FESTİVAL İSMİNE YAKIŞIR BİR ORGANİZASYON PLANLIYORUZ

Okullar Arası Spor Festivali grup kuraları çekiminde Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit ile birlikte İnegöl Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hüseyin Kurt ve organizasyona katılan okulların temsilcileri yer aldı. Kura çekimi öncesi kısa bir konuşma yapan Eşref Yiğit, 3 yıldır Başkanlık Kupası adı altında yapılan organizasyonun bu yıl Okullar Arası Spor Festivali adıyla gerçekleşeceğini hatırlatarak; “Biz de festival ismine yakışır bir organizasyon planlıyoruz. Tüm okullarımıza ve sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Sakatlıkların yaşanmadığı bir festival olması temennilerimle kura çekiminin de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kura çekimleri sonucunda ise kategorilerin grupları ve sıralamaları şu şekilde oluştu:

Liseler Genç Erkek Voleybol:

A grubu; İnegöl Anadolu İmam Hatip, Naire Çikayeva, Hacı Sevim Yıldız-1, İMKB

B grubu; Yenice Abdurrahman Öztarhan, Hacı Sevim Yıldız-4, Fevzi Başaran

C grubu; Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi, Elit Grup, Turgutalp Anadolu Lisesi

D grubu; Salih İbrahim Kırcalı Sağlık Meslek Lisesi, Spor Lisesi, Hacı Sevim Yıldız-3

Liseler Genç Erkek Basketbol:

A grubu; Kosova Koleji-A, Yenice Abdurrahman Öztarhan, Spor Lisesi

B grubu; Kosova Koleji-B, Hacı Sevim Yıldız-1, Küçükçalık Anadolu Lisesi

C grubu; Kosova koleji-C, Elit Grup, Sınav Koleji

D grubu; Naire Çikayeva, Fen Lisesi, İnegöl Anadolu

Liseler Genç Erkek Futsal:

A grubu; Naire Çikayeva, İMKB, Bahçeşehir Koleji, Hacı Sevim Yıldız-4, Altın Nesil, Hacı Sevim Yıldız-3

B grubu; Okyanus Koleji, Yenice Abdurrahman Öztarhan, Fevzi Başaran, Hacı Sevim Yıldız-1, Zeki Konukoğlu, Salih İbrahim Kırcalı Sağlık Meslek

C grubu; Spor Lisesi, Kosova Koleji, Sınav Koleji, Hacı Sevim Yıldız-5, Doğa Koleji, Hacı Sevim Yıldız-2

D grubu; Birey Lisesi, İnegöl İmam Hatip, Elit Grup, Fen Lisesi, Turgutalp Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler

Liseler Genç Kız Voleybol:

A grubu; Zeki Konukoğlu, Turgutalp Anadolu Lisesi, Doğa Koleji, Hacı Sevim Yıldız-3

B grubu; Naire Çikayeva, Yunus Emre Lisesi, Hacı Sevim Yıldız-4, Spor Lisesi

C grubu; Altın Nesil, Kız İmam Hatip, Fen Lisesi, Sınav Koleji

D grubu; Okyanus, Sosyal Bilimler, Yenice Abdurrahman Öztarhan, Bahçeşehir

Liseler Genç Kız Futsal:

A grubu; Spor Lisesi, Naire Çikayeva, Hacı Sevim Yıldız-4, Sosyal Bilimler

Ortaokul Yıldız Erkekler Futbol:

A grubu; Altın Nesil, Andülhamithan, Selçuk Yahşi, İstaş Kentaş

B grubu; Gaziosmanpaşa, Nuri Pakdil, Kosova-A, Özel Bildim

C grubu; Dumlupınar, Yenice Şefika Göztepe Ortaokulu, Kurşunlu Cumhuriyet, Kosova-B

D grubu; Gazipaşa, Mahmudiye İmam Hatip, Emin Acar

Ortaokul Yıldız Erkekler Futsal:

A grubu; Sezai Karakoç, Gaziosmanpaşa, Alibeyköy, Selçuk Yahşi

B grubu; Doğa Koleji, Samda Ortaokulu, Erdem Beyazıt, Alanyurt Ortaokulu

C grubu; Yenice Şefika Göztepe, Erdem Beyazıt, Nuri Pakdil

Ortaokul Yıldız Erkekler Voleybol:

A grubu; Kocatepe, Selçuk Yahşi, Gaziosmanpaşa-B, Ömer Osman Çağlayan

B grubu; Nuri Pakdil, Gaziosmanpaşa-A, Samda, İstaş Kentaş, Emin Acar

Ortaokul Yıldız Erkekler Basketbol:

A grubu; Abdülhamithan, Kosova-B, Erdem Beyazıt, İstaş Kentaş

B grubu; Samda, Kocatepe, Selçuk Yahşi, Kosova-A

Ortaokul Yıldız Kızlar Futsal:

A grubu; İstaş Kentaş, Sezai Karakoç, Kocatepe

Ortaokul Yıldız Kızlar Voleybol:

A grubu; Gaziosmanpaşa, Mahmudiye İmam Hatip, Atatürk, Kosova, Emin Acar, Sezai Karakoç-A

B grubu; Dumlupınar, Yenice Şefika Göztepe, Altın Nesil, İstaş Kentaş, Gazipaşa, Nuri Pakdil

C grubu; Erden Beyazıt, Cerrah Ortaokulu, Abdülhamithan, Sezai Karakoç-B, Tahtaköprü, Doğa Koleji

D grubu; Selçuk Yahşi, Samda Ortaokulu, Ömer Osman Çağlayan, Kaşıkçıoğlu, Kocatepe

Ortaokul Küçük Erkekler Futbol:

A grubu; Emin Acar, Sezai Karakoç, Abdülhamithan, Mahmudiye Ortaokulu, Selçuk Yahşi

B grubu; Dumlupınar, Özel Bildim, Gazipaşa, İstaş Kentaş, Yenice 19 Mayıs

Ortaokul Küçük Erkekler Futsal:

A grubu; Gaziosmanpaşa, TOKİ Necip Fazıl, Nuri Pakdil

B grubu; Tahtaköprü, Erdem Beyazıt, Alanyurt Ortaokulu

C grubu; Kosova, Kocatepe, Yenice Şefika Göztepe

D grubu; Selçuk Yahşi, Okyanus Koleji

Ortaokul Küçük Erkekler Voleybol:

A grubu; Ömer Osman Çağlayan, Kocatepe, Dipsizgöl, Cerrah, Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu

Ortaokul Küçük Erkekler Basketbol:

A grubu; Kosova-A, İstaş Kentaş, Erdem Beyazıt

B grubu; Kosova-B, Okyanus Koleji, Doğa Koleji

Ortaokul Küçük Kızlar Voleybol:

A grubu; Sezai Karakoç-B, İstaş Kentaş, Ömer Osman Çağlayan, TOKİ Mehmet Akif Ersoy

B grubu; Cerrah, Selçuk Yahşi, Kosova, Gazipaşa

C grubu; Emin Acar, Tahtaköprü, Küçük Yenice

D grubu; Sezai Karakoç-A, Alibeyköy, Kocatepe

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER