TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN NESİL

Düşler Akademisinin (go maker) “Tüketen değil, üreten nesil” sloganıyla stem-A uyumlu eğitim ve sanatsal etkinliklerin düzenlendiği tanıtım programının lansmanı Cumartesi ve Pazar günü İnegöl Mobilyum AVM´de gerçekleştirildi.

TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN NESİL

STEM-A

Düşler Akademisi Kurucu Müdürü Seray Uysal, “Dünyada birçok ülkede ekonomi ve teknolojideki gelişimlerin sürdürülmesi için stem eğitimine başlanmıştır. Stem sicience (fen), technology (teknoloji), engineering (mühendislik) ve mathematic (matematik) kelimelerin birleşmesinden oluşuyor. Kurumumuzda Robotik, 3B Modelleme, kodlama, elektronik, ahşap tasarım, ardiuno gibi STEM-A uyumlu eğitimin yanı sıra bale, jimnastik, piyano, keman, gitar ve resim gibi sanatsal eğitimler de verilmektedir” dedi.

Kurucu Müdürü Seray Uysal, “Amacımız  verdiğimiz eğitimler sonucunda algoritmik  düşünen, problem çözme odaklı, problemlere çok yönlü çözümler bulan, olayları ilişkilendirebilen, farklı, yaratıcı düşünme becerisi gelişmiş  takım çalışması yapabilen sol ve sağ beyin lobunu en üst düzeyde kullanabilen tüketen  değil, üreten nesiller yetiştirmektir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER