UMRE KAYITLARI SÜRÜYOR

İnegöl Müftülüğü´nün Kasım ayı mutat toplantısı İlçe Müftüsü Kazım Güzel´in Başkanlığında Sani Konukoğlu konferans salonunda yapıldı. Müftü Kazım Güzel, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonu ile umre kayıtlarımız devam etmektedir” dedi.

UMRE KAYITLARI SÜRÜYOR

Toplantıda gündem konuları şef Salih Bayındır tarafından okundu. İlçe Vaizleri ve Din Görevlilerinin katıldığı toplantıda konuşan İlçe Müftüsü Kazım Güzel, “Kasım ayı mutat toplantımıza hoş geldiniz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonu ile umre kayıtlarımız devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde ilk turun umrecilerini yolcu ettik. Bu konuda gayret gösteren ve gurup oluşturan görevlilerimize teşekkür ediyorum. 30 kişi kayıt yaptıran her görevlimizin görevli olarak umreye gitme hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle hiçbir görevlimizin başka yollara tevessül etmelerine gerek yoktur. Arkadaşlarımızdan bu güne kadar başka yollara tevessül edenleri duymadım. Bu konuda göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Diyanetle umre yapmayı tercih eden tüm umrecilerimiz aynı zamanda Başkalığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından yurt içinde yürütülmekte olan cami ve Kur´an kursu inşaatları, yurt binaları ve öğrenci burslarına da yardım yapmış olmakta olup, umre hizmetlerinden de en güzel şekilde faydalanmaktadırlar” dedi.

HER CAMİMİZDE BİR KÜTÜPHANE OLUŞTURDUK

Müftü Güzel, “Cami ve Kitap Buluşması, Başkanlığımızın projelerindendir. Bu nedenle her camimizde bir kütüphane oluşturduk. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda Başkanlığımızın yayınlarından kitaplar temin ederek camilerimize dağıtık. Sizlerden ricam ediyorum, bu kitapların tanıtımını yapınız. Cemaatinizin bu kitapları okumasını ve bu eserlerden faydalanmasını teşvik ediniz. Cemaat önünde mihrapta ve kürsüde bu kitapları kendinizde okuyunuz” dedi.

SABAH NAMAZI BULUŞMALARINI ÖNEMSİYORUM

Müftü Kazım Güzel konuşmasına şöyle devam etti: “Sabah namazı buluşmalarını önemsiyorum. Her camimizin sabah namazı buluşması yapmasını istiyorum. Bu nedenle camilerin kardeşleşmesini, camiler arası kaynaşmanın artırılmasını istiyorum. Sabah namazı buluşmalarında sohbet programlarının yapılmasını ve program sonunda yapılacak ikramlarla muhabbetin artırılmasını istiyorum. Ayrıca, Cami-gençlik buluşmasını önemsiyorum. Özellikle sabah namazı buluşmalarında gençlerimizin davet edilmesini, onlardan oluşan futbol takımlarının oluşturulmasını, turnuvalar yapılmasını ve maç sonrasında onlarla birlikte huzur sohbetlerinin yapılmasını da istiyorum.”

“Camilerde kullandığınız cübbe ve sarıklarında çok çeşitli renk ve şekillerde olması hiç hoş olmuyor. Bu neden cübbelerin beyaz, krem ve birde siyah olmak üzere üç çeşit renkte sade olmasını istiyorum. Sarıkların da temiz, sade ve düzgün olmasını istiyorum.”

Toplantıda yeni göreve başlayan görevliler tanışma konuşması yaptılar. Emekliye ayrılan Urgancılar Camii İmam Hatibi Resul Şahin veda konuşması yaparak helalleşti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER