YANGINZEDELERE MÜJDELİ HABER

AK Parti Bursa Mille

YANGINZEDELERE MÜJDELİ HABER
AK Parti Bursa Mille

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’den, yangınzedelere müjdeli haber. İnegöl ekonomisinin can damarı Ayakkabıcılar Çarşısında çıkan yangında işyerleri zarar gören esnaflara, Başbakanlık Afet Koordinasyon Merkezi tarafından kaynak aktarılacağı bildirildi.
Önceki gün, yangın bölgesini gezerek esnafların sıkıntılarını dinleyen Milletvekili Hüseyin Şahin, yangınzedeler için devlet desteği sağlanması konusunda rapor tutturmuştu. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından tutulan raporda, sıkıntılar ele alınırken, Milletvekili Şahin müjdeli haberi verdi. Şahin, "Geçtiğimiz günlerde Kapalı Çarşımızda bir yangın geçirdik. Buradaki yerel imkânlardan bir kaynak oluşturamadık ama Başbakanlık Afet Koordinasyon Merkezinin Başkanı aradı. İlgili raporların düzenlenmesi ile birlikte Bursa İl Müdürlüğünden buraya bir kaynak aktaracağız. Yani, devletimizin yardım eli buradaki esnafımıza ulaşacak. Bu bölgenin derlenip, toparlanmasında göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum" dedi.
YENİCE KAPALI SPOR SALONUNA ÖDENEK

Spor Bakanlığından bir güzel haber daha geldiğini ifade eden Şahin, "Yenice Beldemize Kapalı Spor Salonu için bir talebimiz oldu. Yaptığımız girişimler neticesinde Yenice Beldesindeki Spor Salonuna ödenek çıktı. Sabah gelen bilgilere göre, talebimiz kabul görmüş. Belediye Başkanımız, protokol imzalamaya gittiler. Bizler her gün, her saat, her sabah İnegöl’e ve Bursa’ya hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz" diye konuştu.
HASTANEYE 22 YATAKLI YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
Milletvekili Şahin, "12 Haziran 2011 tarihinde göreve geldim. Çok hızlı şekilde çalışmaya başladık. Geçmişte aldığımız görevlerde bu işin nasıl yapılacağı konusunda bize yol gösterdi. İlk önce tespit ettiğim şey yoğun bakım ihtiyacıydı. Bazen bu konuda yarım gün çaba harcıyordum. Sağlık beklemeye gelmez. İnşallah Haziran ayına girmeden İnegöl’de 22 yataklı bir yoğun bakım ve 2 yataklı izolasyon odası kazandırmış olacağız. Başına gelmeyen bunun değerini, zaruriyetini bilmez" şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2012, 02:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER