YARDIM KRİTERLERİNE UYMADILAR

İnegöl´e bağlı Soğukdere mahallesinde Kurban Bayramı arifesinde çıkan yangında evlerinin yanması ile sokakta kalan ve minibüste yaşamını sürdüren biri çocuk 4 kişilik aileye mal varlıkları nedeniyle yardım çıkmadı.

 YARDIM KRİTERLERİNE UYMADILAR

11 Eylül 2017 tarihli gazetemizde “Hurda Minibüste Yaşam Savaşı” başlığıyla yer verdiğimiz haberin ardından yapılan resmi araştırmalar sonucunda, Bali ailesinin bir takım mal varlığına sahip olduğu belirlendi. Haberin ardından Bursa Valiliği talimatıyla İlçe Kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüğü, İnegöl Belediyesi aile için seferber oldu.

Resmi kurumlarca ailenin sosyo-ekonomik durumu araştırıldı. Yapılan resmi araştırmalar sonucunda aileye ait 2015 model traktör, 3 adet otomobil, 50 dönüm arazi, meyve bahçeleri, 60 adet küçükbaş hayvan ve İnegöl merkezde bir adet eve sahip oldukları ortaya çıktı. Ailenin durumunun, devletin Sosyal ve Yardım Kuruluşlarının yardım etme kriterlerine uymadığı öğrenildi. Aile ile yapılan görüşmede, mal varlıklarını yalanlamadıkları, borç ile mal varlıklarının alındığını söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18