YETENEK TARAMASI PROJESİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi İnegöl’de tüm hızıyla devam ediyor.

YETENEK TARAMASI PROJESİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren iş birliği protokolü kapsamında Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nin ikinci etabı İnegöl’de başladı.

Türkiye'nin spor altyapı haritasını bilimsel veriler ışığında ilk defa ortaya koymak hedefiyle 5-9 Kasım tarihleri arasında İnegöl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Salonunda devam eden yetenek taraması projesi kapsamında, ilkokul 3. sınıfta eğitim gören 3 bin öğrencinin taramasının yapılması planlanıyor. Bu kapsamda her öğrenci için oluşturulan özel taramada, elektronik dijital alet ve fotosellerle yapılan sürat koşuşu, el kavrama kuvveti, çeviklik testi, geriye sağlık topu atma, dikey sıçrama, esneklik, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, vücut ağırlığı, boy uzunluğu, antropometrik ölçüm ve performans testi yapılarak veriler tamamıyla elektronik ortamda bilgi sistemine yükleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER