KOŞABİLİYORKEN KOŞ!

İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü işbirliğinde Pazar günü saat 08.30’da düzenlenecek olan “Koşabiliyorken Koş” programına tüm ilçe halkını davet etti.

KOŞABİLİYORKEN KOŞ!

Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, “Spor hayat tarzı olursa, depresyona girme ihtimaliniz azalır, daha enerjik olursunuz, kendinizi daha güçlü hissedersiniz, kendinize güveniniz artar, kilo problemi yaşamazsınız, tansiyonu dengeler, kötü kolesterolü düşürür ve diyabet riskini azaltır, kemikler güçlenir, kadınlardaki selülit problemi azalır/ortadan kalkar. Yukarıda saydığımız bilgiler bu konuda araştırma yapan uzmanların tespitleridir. Bunları daha derli toplu araştırarak bir dosya halinde siz kıymetli İnegöllülerin hizmetine arz ettik. Hareketsizlik, obeziteye ve sporun gündelik hayattan çıkması bu çağın en büyük problemlerinden birisi olarak ortadadır. Bu konuda araştırma yapan uzmanlar, 2030 yılında dünya nüfusunun yüzde 60’a yakınının hareketsiz yaşam tarzı yüzünden çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalacağını söylüyorlar. Bizler de İnegöl Kent Konseyi ve İlçe Spor Müdürlüğü ile birlikte sporun önemine dikkat çekmek için bazı çalışmalar yapmayı uygun gördük. Yürümek bunlardan en kolayı ve en faydalısıdır. Yürümenin önemine dikkat çekmek için Kent Konseyi olarak 25 bin adet broşür bastırdık. İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Kent Konseyinin ortak organizasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında 13 Mayıs pazar günü saat 08.30’da Kültürpark içerisinde sportif etkinlik, yürüyüş programı ve çorba ikramı yapılacaktır” dedi.

YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK İSTİYORUZ

İnegöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki Yücel ise, “Türkiye’de her yaştan insanımızı kapsayan projenin amacı; hareketsizlik nedeniyle sağlık problemleri yaşayan ve buna bağlı olarak yaşam kalitesi düşen halkımızın bu farkındalık vesilesiyle sporu alışkanlık haline getirmeleridir. Spor sağlıktır ve her yaşta yapılabilecek bir spor dalı mutlaka vardır. Yürüyüşün her insanın yapabileceği bir etkinlik olması, metabolizmaya ve bünyemize katkısı ve faydaları nedeniyle ilk başvuracağımız yöntem olmaktadır. Biz, İnegöl’de Kent Konseyinin de katkılarını alarak bu hareketi başlatıyoruz. Proje kapsamında yapılacak olan yürüyüş etkinliğimizin zamanla alışkanlık ve bir kültür haline gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER