İNEGÖL’ÜN MAKUS KADERİNİ KIRMASI GEREKİYOR

CHP’Lİ ADAY ADAYLARI TANITILDI

İNEGÖL’ÜN MAKUS KADERİNİ KIRMASI GEREKİYOR

CHP İnegöl İlçe yönetimi, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi Milletvekili aday adayı olan İnegöllü üç Milletvekili Aday Adayını kamuoyuna tanıttı. İlçe Teşkilat binasında düzenlenen toplantıda aday adayları Erkan Dönmez, Alper Öztürk ve Zennure Güneri hedeflerini açıkladılar.

BU SEÇİMİ MUTLAKA KAZANMAMIZ LAZIM

Tanıtım toplantısında konuşan CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, “İktidar olmak için bu seçimi mutlaka kazanmamız lazım. Hepimiz taşın altına elimizi koymak mecburiyetindeyiz. İnegöl’den üç tane aday adayımız var. Hedef iktidarı yakalamaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet etmiş olduğu Türkiye Cumhuriyetinin demokrasi ve parlamenter sistemle yürütülmesi anlamında bırakmış olduğu emaneti bütün engellemelere rağmen bu gün CHP üzerine düşeni yapıp 15 Milletvekilimizle, grup kurdurmak suretiyle bir siyasi partinin önünü açmış oldu. Sandıklara sahip çıkmak zorundayız. Adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

TÜRKİYE'NİN HAYALİYLE

Kendisini tanıtan Milletvekili aday adayı Zennure Güneri, “Öncelikle Milletvekili aday adaylığı tanıtım toplantımıza katıldığınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. 1966 yılında Muş ilinin Bulanık ilçesinde, mütevazı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. İlköğrenimimi Bulanık ilçesinde tamamladım ve daha sonra ailem ile birlikte İnegöl'e yerleştim. Ortaöğrenim ve Lise tahsillerimi İnegöl'de tamamladım. Akabinde yükseköğrenimime Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde başladım ancak erken yaşta hayat mücadelesine yoğun bir şekilde iş hayatına dahil olmam nedeniyle tamamlayamadım. Meslek yaşantıma ise 1985 yılında yardımcı muhasebe personeli olarak İnegöl'de başladım. İki yıl boyunca bu görevimi başarıyla yerine getirip, mesleki çalışmamı kendi başıma yürütmeye karar verdim ve 1987 yılında kendi ofisimi açtım ve İnegöl'de mesleki faaliyetlerini kendi başına yürüten ilk kadın mali müşavir oldum. 1987 yılından bugüne Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak İnegöl halkına hizmet vermekteyim. Mesleki faaliyetlerim sırasında meslek odası üyesi olarak da çalışmalara katıldım. 2002-2004 yıllarında Bursa SMMMO'nun İnegöl Temsilciliği yanı sıra saymanlığı görevini de başarıyla yürüttüm. 2008-2010 yılları arasında da BSMMMO Denetim Kurulu Başkanlığı ve 5 dönem TÜRMOB Delegeliği ve oda meclis üyeliği görevini de tamamladım. Halen BSMMO Çağdaş Grup üyesiyim” dedi.

TOPLUMSAL FAYDA ASIL HEDEFİM OLMUŞTUR

Güneri, “Mesleki çalışmalarımda, toplumsal fayda asıl hedefim olmuştur. Sosyal ve toplumsal faaliyetlerim içinde İnegöl Atatürkçü Düşünce Derneği'nin, İnegöl Yardım Sevenler Derneği'nin ve İnegöl Rotary Kulübü'nün faal üyeliklerini bulunmaktadır. Aynı zamanda İnegöl Rotary Kulübü'nde bir dönem başkanlık yaptım ve son dört yıldır da aktif olarak kulübün saymanlığını yürütmekteyim. Bu dernek üyeliklerinden bağımsız olarak ülkemize ve insanlarımıza yararlı olmak adına, çağdaş anlayışa, laik ve demokratik cumhuriyetimize bağlı hareket eden kuruluş ve faaliyetlerin içerisinde bulunmaktayım ve bu faaliyetlerde aktif rol almaktayım. Bir diğer yandan benim hassas konum gençler... ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Mustafa Kemal'den kendime görev biçtiğim bir husus bu. Gençlerin eğitimine ve topluma katılmasına çok büyük bir önem vermekteyim ve bu hususta özel olarak çeşitli kurum ve kuruluşlar da işbirliği yapmaktayım. Aktif olarak yürüttüğüm mesleki ve sosyal faaliyetlerin yanında siyasetten de uzak kalmadım. Uzun senelerden beri Cumhuriyet Halk Partisi'nin faal üyesiyim ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir Türk kadını olarak laik, demokratik ve çağdaş Türkiye için aktif çalışmalara katılmakta ve türlü mücadeleler vermekteyim. Aile yaşantım ile ilgili olarak da konuşmak isterim. 1988 yılında Teksif Sendikası Teşkilatlanma uzmanı olan Ömer Güneri ile evlendim ve bu mutlu evlilikten Onur ve Ufuk isimli oğlum var. Büyük oğlum Onur Güneri Avukatlık faaliyetlerini devam ettirmekte, bir diğer yandan hukuk doktorasını yapmakta ve aynı zamanda ikinci lisans eğitimini de Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ettirmektedir. Küçük oğlum Ufuk ise Yeditepe Üniversitesi' Hukuk Fakültesinde öğrencidir. Tam bağımsız Türkiye'nin hayaliyle herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

SOSYO-EKONOMİK ANLAMDA BÜYÜK SIKINTILARLA BOĞUŞMAKTA

21 yaşındaki genç Milletvekili aday adayı Alper Öztürk ise, “1997 İnegöl doğumluyum. Ailem Trabzon'un Of ilçesinden 1967 yılında İnegöl'e yerleşmiş, önceleri mobilyacılık sonraları ise koltuk ve mobilya ticareti yaparak geçimini sürdürmekte olan bir ailedir. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencisiyim. Cumhuriyet Halk Partisi'nden 21 yaşında Milletvekili aday adayı olma kararını kendi isteğim ile aldım. Aile büyüklerim, dost, arkadaş ve çevremin de desteği ile şu an karşınızdayım. Neden aday oluyorum? Çünkü memleketimiz hepimizin malumu iyi yönetilemiyor. Yapılan olumlu işler olsa da, yanlışlar doğruları da götürüyor. Vatandaşlarımız başta sosyo-ekonomik anlamda büyük sıkıntılarla boğuşmakta ancak mutlu azınlık tarafından özellikle yandaş medyanın yanlı yayınlarıyla gerçekleri yani halkın içinde bulunduğu acı, darboğaz-geçim sıkıntısını saklamaya, her şey yolundaymış gibi göstermeye çalışıyorlar. Başta eğitimde niteliksiz, düşünmeyen, irdelemeyen, eleştirmeyen toplum yaratma projelerini hayata geçirirken sonra o topluma itaat etmeyi öğrettiler ve istediklerini aldılar. Türkiye şu anda diyalog ve uzlaşı çabalarına kapalı bir şekilde yönetiliyor. Türkiye'nin aydınlık geleceği ancak diyalog, uzlaşı, şeffaf, erdemli ve prensipli yönetimin sayesinde olacağına samimi olarak inanıyorum. Türkiye'nin politikalarını ve gelecek vizyonunu genç nesil olarak önemsiyorum. Bu değerlerin Cumhuriyet Halk Partisinde olduğunu görüyorum. Dileğim bu seçim döneminin Türkiye'yi daha çok kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı bir atmosferde geçmemesi. Bunun yerine daha olumlu, birleştirici, farklılıkları gözeten, pozitif bir bakış açısıyla sandığa gidilebilmesidir. Unutmayalım ki olaylar geçici insanlar kalıcıdır. Bence burası çok önem arz ediyor. Türkiye'nin geleceği güçlü bir demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, kuvvetler ayrılığı prensibinin gerçekleşmesinden, temel hak ve özgürlüklerin ve insan haklarının muasır medeniyetler seviyesine ulaştırılmasından, liyakat, şeffaflık, hesap verilebilirlik ilkelerin hâkim olduğu bir düzen ve sistem arzu ettiğim için aday olmak istedim” dedi.

İNEGÖL, BURSA, TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bütün dünya siyasi tarihi boyunca bunun dışındaki düşünceler ve uygulamalar kendini sürdürememiştir. Çoğulcu demokrasilerin özelliği farklı farklı fikirlere ve düşüncelere saygı göstermek ve doğrularımızı savunmaktır düşmanlık değildir. Çiftçimiz, emekçimiz, işçimiz, memurumuz ve emeklimiz her türlü zor şartlar altında çalışıp yaşam mücadelesi verirken, esnaf ve zanaatkarlarımız her gün artan girdi maliyetleriyle ve ek vergilerle boğuşurken, ticaret erbabımız Dolar ve Euro karşısında çaresizken, samanı, otu, eti, sütü ithal eder olmuşken, ben gençliğimin bana verdiği cesaretle bir adım öne çıkmam gerektiğimi düşündüm ve ülkemin içinde bulunduğu ahval ve şereatten rahatsız olup, bir Türk genci olarak bu sorumluluğu almak istedim. Basın hürriyeti, adaletsizlikler, hukuksuzluklar, akademisyenler için yapılan yanlış uygulamalar vardır. Özellikle iki sene oldu Ankara'da yaşıyorum. Başta ODTÜ'nün ve diğer tüm üniversitelerin üzerindeki baskıyı anlatmaya ne zaman nede güç yetmez. Orta gelirli bir ailenin üniversitede öğrenci okutması neredeyse imkânsız olduğu bir ortam oluştu. Öğrenciler para karşılığı diplomaya yani özel üniversitelere yönlendiriliyor ve böylece eğitim genel anlamda kalitesizleşiyor. Şu an aday adayı olarak karşınızdayım teveccüh gösterilir de aday olur ve seçilirsem sıradan bir vekil olmayacağıma hakkın, hukukun, adaletin ve fırsat eşitliğinin, her yerde ve her zaman insanlığın, vicdanın, merhametin olduğu, inancını yaşayabildiği, saygı ve sevginin üstün kılındığı yaşanılabilir bir İnegöl, Bursa, Türkiye için çalışacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum.”

7 YILDIR TEK DOĞRU SÖYLEYEN KEMAL KILIÇDAROĞLU’DUR

CHP Bursa Milletvekili aday adaylarından, eski Kurşunlu Belediye Başkanı Erkan Dönmez ise, “Milletvekili aday adayı olmak benim için onur ve gururdur. 2004-2014 yılları arasında Kurşunlu beldesinin belediye başkanlığı görevi yapmış, hiçbir şaibeye karışmadan, bir çok başarıya imza atarak Belediye Başkanlığı görevini tamamlamış bir arkadaşınızım. Geçen dönem yine aday olmuştum. 16 yıldır iktidarda olan Cumhurbaşkanımız, geçtiğimiz günlerde bir manifesto açıkladı. Bu manifesto açıkçası; faizleri düşürmekten yana, işsiz gençlere iş bulmaktan yana… Sanki 16 yıldır iktidarda olan başka bir partiymiş gibi bu gün bizim gözümüzün içine baka baka Türkiye ekonomisinin kötü olduğunu söylüyor. Zaten CHP, bunları size 7 yıldır söylüyor. 7 yıldır tek doğru söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu doğruları yüzlerine çarpma adına aday oldum. Adalet adına Ankara’ya gittim adaylık dosyamı teslim ettim. İnegöl’ün makus kaderini kırması gerekiyor. İnegöl’ün İnegöllü bir milletvekilini hak ettiğini düşünüyorum. Üç adaydan birinin İnegöl’ün şaha kaldıracağını düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER