Gerçek sonradan ortaya çıktı

Gerçek sonradan ortaya çıktı

Çaldığı düşünülen genç, köpeği sahibine teslim etti; çarpıp veterinere götürmüştüm

İnegöl’de sahibinin hırsızlara karşı iş yerinin önüne bağladığı eğitimli Alman Kurdu cinsi köpeğin çalınmadığı ortaya çıktı. Köpeği alıp götüren Melih Kaya, köpeğe çarptığını belirterek veterinere götürmek için arabaya aldığını ifade etti.

Mahmudiye Mahallesi 5. Sokak'ta Salih Dumlu, kendisine ait Alman Kurdu cinsi köpeği iş yerinin önüne bağladı. Sabah işyerine gelen Dumlu, köpeğinin olmadığını fark etti. İş yerinin güvenlik kamerasını inceleyen Dumlu, köpeğinin bir kişi tarafından alınarak arabaya atıldığını gördü ve çalındığını düşündü. Köpeği arabasına atan Melih Kaya haberleri görünce, köpeğin sahibi Salih Dumlu'nun iş yerine gelerek gerçeği anlattı.

Kaya, köpeğe Ertuğrulgazi Caddesi üzerinde çarptığını ve yaralandı düşüncesiyle burada yakalayıp veterinere götürdüğünü belirtti. Daha sonra haberleri görüp köpeğin sahipli olduğunu anlayan Kaya, aldığı yere geri getirerek sahibine teslim etti. Köpeğin sahibi Salih Dumlu ise, yanlış anlaşılmadan dolayı özür dileyerek Melih Kaya'ya bu davranışından ötürü teşekkür etti.

ÖZÜR DİLİYORUZ VE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Konu ile alakalı konuşan köpeğin sahibi Salih Dumlu, “Videoyu izledik ve arkadaşın köpeği çaldığını zannettik, durum öyle değilmiş. Köpek zinciri kopartınca arkadaş arabasıyla hafif şekilde vuruyor. Daha sonra köpeği alıp veterinere götürüyor. Bugün de çalındığına dair haberleri görünce tekrardan bize getiriyor. Arkadaş yanlış anlaşılmanın kurbanı olmuş. Biz kendisinden özür diliyoruz ve teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SAĞ TARAFINDA ŞİŞKİNLİK VARDI VETERİNERE GÖTÜRDÜM

Köpeği getiren Melih Kaya ise, “Ertuğrulgazi Caddesinde seyir ederken aniden önüme çıktı. Bende ani bir fren yaptım ama hafiften dokundum köpeğe. Köpeğin sağlık sorunu var mı yok mu diye merak ederek peşinden geldim. Sadece sağ tarafında şişkinlik vardı. Ondan dolayı aldım ve veterinere götürdüm. Köpekte bir şey olmadığı tespit edildi. Daha sonra çalındığına dair haberleri görünce sahibini bulup getirip köpeği teslim ettik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 17:45

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER